Zamknij

„Jest satysfakcja”. Posłowie odebrali zaświadczenia o wyborze

24.10.2019 15:14
Posłowie Konfederacji, PiS, KO, PSL i Lewicy odebrali zaświadczenia o wyborze
14 Zobacz galerię
fot. PAP/Leszek Szymański

Posłowie Sejmu IX kadencji spotkali się w czwartek w Sali Kolumnowej. Janusz Korwin-Mikke, Władysław Kosiniak-Kamysz, Małgorzata Kidawa-Błońska czy Włodzimierz Czarzasty z dumą odebrali zaświadczenia o wyborze. 

W Sali Kolumnowej Sejmu zakończyła się uroczystość wręczenia posłom nowej kadencji zaświadczeń o wyborze. W poselskich ławach zasiądzie 235 posłów PiS, 134 Koalicji Obywatelskiej, 49 Lewicy, 30 Koalicji Polskiej (PSL i Kukiz'15), 11 Konfederacji i 1 Mniejszości Niemieckiej.

Szczególnie pogratulowano Mateuszowi Morawieckiemu. W chwili odbioru zaświadczenia posłowie nowej kadencji nagrodzili go gromkimi brawami i skandowali głośno: „Mateusz! Mateusz!”. Podobnie było w przypadku prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego.

Przewodniczący PKW Wiesław Kozielewicz podkreślił, że nowi posłowie, ze względu na rekordową frekwencję wyborczą, mają najmocniejszy mandat w całym okresie III RP i życzył im, żeby godnie i sumiennie wykonywali swoje obowiązki.

Zobacz także

Kozielewicz przypomniał przy tym słowa, które 11 czerwca 1999 r. w Sejmie do posłów i senatorów skierował papież Jan Paweł II. „Chciałbym życzyć polskim politykom i wszystkim osobom zaangażowanym w życie publiczne, by nie szczędzili sił w budowaniu takiego państwa, które otacza szczególną troską rodzinę, życie ludzkie, wychowanie młodego pokolenia, respektuje prawo do pracy, widzi istotne sprawy całego narodu, jest wrażliwe na potrzeby konkretnego człowieka, szczególnie ubogiego i słabego” – przypomniał słowa Jana Pawła II Kozielewicz, dodając, że mimo upływu czasu te papieskie życzenia są nadal aktualne.

„Jeszcze raz dziękuję wszystkim za oddane głosy i wsparcie, które doprowadziły moje życie do tak zaszczytnego momentu” – napisał na Twitterze Sebastian Kaleta. „Jest satysfakcja” – pisał natomiast Krzysztof Bosak.