Zamknij

Posłowie sfrustrowani swoimi pensjami? Fogiel: Podwyżki są potrzebne

25.06.2021 10:36
Fogiel, Kaczyński
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

- Wszyscy zgadzamy się, że takie podwyżki są potrzebne – mówi Radosław Fogiel, pytany w internetowej części programu „Gość Radia ZET” o podwyżki dla parlamentarzystów. Jak dodaje, narzekania na zarobki słyszał od parlamentarzystów wielu klubów.

Radosław Fogiel, choć przyznaje, że "podwyżki są potrzebne", nie potrafi odpowiedzieć, czy wydarzy się to jeszcze w tej kadencji Sejmu. Podkreśla jednak, że politycy narzekają na swoje zarobki. - Od parlamentarzystów bardzo wielu klubów słyszałem tego typu narzekania – dodaje gość Beaty Lubeckiej.

Sfrustrowany pensją? - Ja akurat dość rzadko poddaję się frustracji, ale moja sytuacja jest zdecydowanie inna, niż większości posłów: nie mam rodziny, dzieci, postrzegam się jako człowiek relatywnie młody – komentuje Fogiel.

Wicerzecznik partii rządzącej zaznacza, że każdy, kto zastanawia się nad zarobkami posłów i senatorów, powinien wziąć pod uwagę: średnie zarobki w Warszawie, fakt, że parlamentarzyści prowadzą de facto 2 domy i odpowiedzialność, która na nich spoczywa. Na zamkniętym posiedzeniu PiS, Jarosław Kaczyński miał obiecać podwyżki? - Co dzieje się w Przysusze, zostaje w Przysusze – mówi Gość Radia ZET.

RadioZET