Zamknij

Afera mailowa Dworczyka. Ujawniono kulisy wejścia do rządu Olgi Semeniuk

27.10.2021 13:29
Olga Semeniuk
fot. WOJCIECH STROZYK /REPORTER

W mediach społecznościowych opublikowano kolejny fragment rzekomej korespondencji z poczty mailowej szefa KPRM Michała Dworczyka. Wiadomość dotyczy tym razem Olgi Semeniuk, która miała zabiegać o stanowisko Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Wybór ten nazwała "jedyną opcją przetrwania w polityce samorządowej".

Olga Semeniuk jest obecnie podsekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii oraz Pełnomocnikiem Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Wcześniej pełniła funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii. Semeniuk nie jest posłanką. Od 2018 roku jest radną PiS w Warszawie. 

W mediach społecznościowych opublikowano kolejny fragment korespondencji mającej pochodzić z poczty mailowej szefa KPRM Michała Dworczyka. Opublikowany mail dotyczy właśnie wspomnianej Olgi Semeniuk i jej starań o stanowisko w rządzie.

Afera mailowa Dworczyka. Olga Semeniuk wskazała "działkę" dla siebie

Z wiadomości datowanej na 17 października 2019 roku wynika, że Semeniuk osobiście wskazała Dworczykowi obszar, którym chciałaby zająć się w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. "Michał, zgodnie z rozmową, dla mnie jedyną szansą na przetrwanie w polityce samorządowej jest: Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju"- czytamy. 

olga semeniuk
fot. Twitter

Radna PiS konkretnie określiła, czym chciałaby się zajmować w ministerstwie. "Działką dla mnie, którą uważam za możliwą do udźwignięcia, są fundusze europejskie w jednostkach samorządu terytorialnego" - czytamy w wiadomości. Na prośbę Semeniuk Michał Dworczyk miał zareagować jedynie krótkim "działamy".

Rozmowa pochodzi z 17 października 2019 roku. 2 stycznia 2020 Semeniuk została powołana na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju. Olga Semeniuk jak dotąd nie ustosunkowała się do prawdziwości opublikowanej korespondencji mailowej.

22 października 2021 roku Ministerstwo Rozwoju i Technologii poinformowało, że Olga Semeniuk została wybrana na przewodniczącą Rady Polskiej Agencji Kosmicznej.

RadioZET.pl