Zamknij

Pożar w domu Michała Dworczyka? "Na miejsce przyjechali strażacy"

22.06.2021 22:42
Michał Dworczyk
fot. Jan Bielecki/East News

We wtorkowy wieczór ktoś zadzwonił na straż pożarną i powiedział, że w domu, w którym mieszka Michał Dworczyk, jest pożar. Na miejsce przyjechali strażacy, alarm okazał się fałszywy - informuje portal SE.pl.

Rzekomy pożar w domu szefa KPRM Michała Dworczyka postawił na nogi dwie jednostki straży pożarnej – informuje we wtorek wieczorem portal "Super Expressu".

"Ktoś zadzwonił na straż i powiedział, że w domu na obrzeżach Warszawy, w którym mieszka Michał Dworczyk, jest pożar i czworo dzieci jest uwięzionych. Przyjechała straż, na szczęście to był głupi żart" – powiedział w rozmowie z "Super Expressem'' informator.

Atak hakerski na Michała Dworczyka

Sprawa cyberataków na Polskę zaistniała publicznie przed dwoma tygodniami. Wówczas szef KPRM Michał Dworczyk oświadczył, że w związku z doniesieniami dotyczącymi włamania na jego skrzynkę e-mail i skrzynkę jego żony, a także na ich konta w mediach społecznościowych, poinformowane zostały stosowne służby państwowe. Podkreślił jednocześnie, że "w skrzynce mailowej będącej przedmiotem ataku hakerskiego nie znajdowały się żadne informacje, które miały charakter niejawny, zastrzeżony, tajny lub ściśle tajny".

W ubiegły piątek wicepremier Jarosław Kaczyński, który jest też przewodniczącym Komitetu ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych, podał, że po zapoznaniu się z informacjami przedstawionymi mu przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Służbę Kontrwywiadu Wojskowego "najważniejsi polscy urzędnicy, ministrowie, posłowie różnych opcji politycznych byli przedmiotem ataku cybernetycznego".

We wtorek rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn poinformował, że ABW i SKW ustaliły, że zaatakowanych zostało co najmniej 4350 adresów e-mail należących do polskich obywateli, wśród nich ponad 100 należących do polityków. Jak dodał, służby dysponują informacjami o związkach agresorów z działaniami rosyjskich służb specjalnych.

RadioZET.pl/Super Express/PAP