Zamknij

Ekshibicjonista biega po lesie i zaczepia kobiety. Ma grasować od kilku lat

04.09.2019 13:54
Ekshibicjonista w Poznaniu
fot. Tereny leśne na Krzyżownikach-Smochowicach/Wikimedia.Commons

W poznańskich lasach od kilku lat grasuje nagi mężczyzna zaczepiający kobiety. Jedna z nich zrobiła mu zdjęcia, które następnie udostępnił jeden z poznańskich radnych. Policja pracuje nad namierzeniem ekshibicjonisty. 

O sprawie informują lokalne poznańskie media. Niemal całkowicie nagi mężczyzna, odziany jedynie w sportowe buty, skarpetki i kominiarkę, ma grasować w lasach na Smochowicach oraz na Strzeszynie (zachodnia i północno-zachodnia część miasta) już od kilku lat, zaczepiając podczas takich „obchodów” różne kobiety.

Ekshibicjonista grasuje w lasach?

Poznański radny Przemysław Polcyn otrzymał zdjęcie wykonane przez jedną z kobiet, która spotkała ekshibicjonistę. Udostępnił tę fotografię dziennikarzom m.in. poznańskiego "Gazety Wyborczej", aby ułatwić prace nad namierzeniem mężczyzny. Poruszył ten temat także podczas wtorkowej sesji rady miasta.

„Szanowne Mieszkanki Strzeszyna, Smochowic, Krzyżownik. W związku z poniższym tematem proszę wszystkie Panie, które miały »wątpliwą przyjemność« spotkać tego pana o przesłanie na PRIV lub email: temat@rada.org.pl wszelakich posiadanych informacji, niektóre z pozoru nieistotne mogą okazać się ważne. Zebrane informacje przekażę bezpośrednio na specjalnym spotkaniu służb w tej sprawie zorganizowanym przez Pana Prezydenta” – napisał na swoim profilu na Facebooku. 

Zobacz także

– Apeluję do właściwych służb o zweryfikowanie informacji i „zaopiekowanie się” mężczyzną. Sytuacje, w których szczególnie panie nagle zaskakiwane są widokiem biegnącego za nimi, bądź nagle wybiegającego z przecznic nagiego mężczyzny nie należą do przyjemnych – mówił z kolei w rozmowie z „Wyborczą”. Na jego apel odpowiedział już zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski.

Policja i straż miejska badają sprawę

Z uwagi na fakt, iż mężczyzna na zdjęciu na zasłoniętą twarz (nosi kominiarkę), jego identyfikacja będzie bardzo trudna. Rzecznik prasowy poznańskiej policji Andrzej Borowiak przyznał, że „to będzie wyzwanie. Tradycyjnych, charakterystycznych cech wyglądu brak”:

– Nie mamy żadnych potwierdzonych informacji w sprawie. Sygnał o tym, że na terenie Smochowic prawdopodobnie grasuje ekshibicjonista, dostaliśmy od członka rady osiedla. Mamy też kontakt z mieszkanką Smochowic, która korespondowała z policjantami i prawdopodobnie widziała mężczyznę – dodał Borowiak w rozmowie z „GW”. Sprawą zajęła się także lokalna Straż Miejska, aczkolwiek strażnicy nie potwierdzili żadnych zgłoszeń na ten temat.

Sprawa sięga nawet czterech lat?

Okazuje się jednak, że sprawa poznańskiego ekshibicjonisty nie jest niczym nowym. Radny Polcyn już w lipcu napisał stosowną interpelację, w której informował prezydenta miasta oraz straż miejską i policją o przypadku nagiego mężczyzny. 

Zobacz także

„Na interpelację odpisał zastępca prezydenta Poznania Bartosz Guss. Jak wyjaśnił, temat mężczyzny obnażającego się w miejscach publicznych, a dokładnie w rejonie przystanku przy ul. Koszalińskiej, był poruszany w czerwcu ubiegłego roku przez Radę Osiedla Strzeszyn” - czytamy w „GW”. 

Zobacz także

Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, doniesienia na temat ekshibicjonisty pojawiały się już od przynajmniej czterech lat, ale niestety działania służb nie przynosiły w tej kwestii żadnych postępów. 

RadioZET.pl/poznan.wyborcza.pl/Facebook/Twitter