Zamknij

Prezes AGROunii krytykuje propozycje PiS. "Brudna zagrywka". Jest też wsparcie dla nauczycieli

07.04.2019 21:06
Kołodziejczak
fot. Grzegorz Banaszak/Reporter

Wyższe dopłaty dla rolników za poszczególne zwierzęta zapowiedział ostatnio Jarosław Kaczyński. Nie spodobało się to walczącemu o podwyżki dla nauczycieli szefowi ZNP Sławomirowi Broniarzowi. Sprawę skomentował również lider AGROunii Michał Kołodziejczak. 

Przypomnijmy, że podczas sobotniej konwencji regionalnej na Mazowszu prezes PiS ogłosił rządowe propozycje wsparcia dla polskiej wsi. Zakładają one m,.in. dodatki pieniężne w kwocie 100 zł za każdego posiadanego tucznika (świnia hodowana na ubój) oraz 500 zł za każdą krowę. 

Zobacz także

Pomysły partii rządzącej skomentował na swoim Profilu na Twitterze prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz. "A ile dla nauczycieli?" - zapytał.

Do sprawy odniósł się lider AGROunii i przywódca ogólnopolskich protestów rolników Michał Kołodziejczak. Co ciekawe, skrytykował on propozycje PiS, uznając je za demagogiczne i służące skłóceniu różnych środowisk. Wyraził jednocześnie solidarność z protestującymi nauczycielami. 

"#AGROunia popiera nauczycieli i życzy jak najlepszej edukacji dla młodych Polaków. @pisorgpl probuje nas skłócić. Krowoświnia+ to demagogia i brudna zagrywka PRowa: te pieniądze niby od 2021 r. i tylko w sytuacjach wyjątkowej hodowli, czyli de facto dla promila hodowców.." - napisał. 

Zobacz także

RadioZET.pl/Twitter