Zamknij

Nawacki demonstracyjnie podarł apel sędziów. „Jaki kraj, taka Pelosi”

07.02.2020 20:01
Prezes Maciej Nawacki podarł apel sędziów ws. Juszczyszyna
fot. Twitter screen, PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS

Prezes Maciej Nawacki dał show w olsztyńskim sądzie. Na oczach sędziów podarł ich projekty uchwał, w tym apel ws. sędziego Juszczyszyna. „Teraz widać o jaką zmianę w sądach chodziło”, „Jaki kraj, taka Nancy Pelosi” – piszą internauci.

Maciej Nawacki, prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie, a zarazem członek tzw. nowej Krajowej Rady Sądownictwa, na oczach sędziów podarł w piątek ich apel ws. sędziego Pawła Juszczyszyna. Ci chcieli, by prezes Nawacki przestał utrudniać Juszczyszynowi wykonywanie obowiązków, ten z kolei stwierdził, że to polityczna hucpa, a on nie będzie dopuszczał  do „bezprawia na zebraniu sędziów". Więcej o awanturze na obradach w olsztyńskim sądzie pisaliśmy tutaj:

Zobacz także

Po zebraniu prezes Nawacki mówił, że stoją za nim obywatele. Czy aby na pewno? Po show w jego wykonaniu i demonstracyjnym podarciu projektu uchwały, w sieci wylała się na niego fala hejtu. Nawackiego krytykuje zarówno część środowiska sędziowskiego, opozycja, ale też „przeciętni Kowalscy”.

Prezes Nawacki drze projekt uchwały. „Jaki kraj, taka Pelosi”

„Teraz widać o jaką zmianę w sądach chodziło...”, „To jest piękny obraz reformy sądownictwa według rządzących”, „Oby tak samo nie zareagowała rządząca partia po przegranych wyborach”, „Arogancja+” – komentują czytelnicy portalu RadioZET.pl.

Wielu porównało zachowanie prezesa Nawackiego do gestu przewodniczącej Izby Reprezentantów Nancy Pelosi z Partii Demokratycznej, która kilka dni wcześniej podarła dokument z treścią przemówienia prezydenta Donalda Trumpa. „Oj, spodobał się demonstracyjny akcent niezadowolenia pani Nancy Pelosi”, „Jaki kraj, taka Pelosi” – piszą internauci.

Zobacz także

"Dyktaturka ciemniaków"

Zawrzało również wśród polityków opozycji. "Sędzia, który zniszczył projekt uchwały to symbol władzy PIS. Władzy, która od czterech lat niszczy Konstytucję, niszczy ustawy i nie respektuje wyroków. Przykład idzie z góry. Andrzej Duda potraktował tak samo Konstytucję. Czas to zatrzymać" - napisała wicemarszałek Sejmu i kandydatka KO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska. "Dyktaturka ciemniaków" – napisał na Twitterze były ambasador RP w Kanadzie, a obecnie senator KO, Marcin Bosacki.

"Twarz dobrej zmiany w wymiarze sprawiedliwości! Komisarz polityczny PiS w roli prezesa sądu! Taki sędzia może rozstrzygać Twoją sprawę! Ufasz mu?" – pytał z kolei Krzysztof Gawkowski, poseł i przewodniczący klubu parlamentarnego Lewicy. "Paskudny obrazek, ale tak właśnie wygląda prawdziwa twarz partyjnego aparatczyka, któremu strach przed prawdziwym prawem i sprawiedliwością zagląda w oczy" - dodał Gawkowski w kolejnym wpisie. 

"Jaką arogancją cechuje się ta władza, niech oceni społeczeństwo. Symboliczne podarcie wniosku 31 sędziów przez nominata partii rządzącej. Zachowamy to zdjęcie. Przypomnimy gdy przyjdzie czas" – napisała w sieci senator Lewicy i wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka.

RadioZET.pl