Prokuratura umarza śledztwo ws. zbiórki na nowe Seicento. Będzie zażalenie

26.09.2019 14:51
Zbiórka na nowe seicento
fot. Reporter Poland

Będzie zażalenie na decyzję krakowskiej prokuratury, która umorzyła śledztwo w sprawie przywłaszczenia pieniędzy ze zbiórki na nowe Seicento dla Sebastiana Kościelnika. Postanowienie w tej sprawie zaskarży obrońca kierowcy – dowiedziało się Radio ZET.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Chodzi o kwotę około 150 tysięcy złotych zebraną na portalu pomagam.pl.

Zobacz także

Mecenas Władysław Pociej uważa, że organizator zbiórki popełnił przestępstwo przywłaszczając sobie wraz z żoną zebrane pieniądze. Zbiórka ruszyła po tym, jak Sebastian Kościelnik usłyszał zarzuty spowodowania wypadku z udziałem byłej premier Beaty Szydło. Kościelnik deklarował, że po zakończeniu procesu podejmie decyzję, co zrobić z pieniędzmi wpłaconymi przez internautów.

Prokuratura umorzyła śledztwo

Jak poinformował PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie prok. Janusz Hnatko, śledczy nie dopatrzyli się przestępstwa, mimo że organizator składki wydał większość zebranych pieniędzy na własne cele.

- Ten pan według regulaminu stał się właścicielem tych pieniędzy, w związku z tym nie można mówić, że on przywłaszczył cudze pieniądze. To oczywiście jest naganne, bo wykorzystał sytuację, ale trudno mówić o przywłaszczeniu cudzych pieniędzy w takiej sytuacji - przekonywał Hnatko.

RadioZET.pl/ Przemek Taranek