Zamknij

Ryszard Brejza wezwany do prokuratury. Mówił o zemście PiS za działalność syna

17.01.2022 15:50
Ryszard Brejza w prokuraturze. Mówi o zemście za działania syna
fot. screen Maciej Bąk, Radio ZET

Gdańska prokuratura ma postawić zarzuty przekroczenia uprawnień prezydentowi Inowrocławia Ryszardowi Brejzie. Został on wezwany przez śledczych w sprawie tak zwanej afery fakturowej. Jak powiedział dziennikarzom przed wejściem do budynku, prokuraturze chodzi wyłącznie o polityczny atak na jego syna Krzysztofa Brejzę.

Prokuratura wezwała w poniedziałek 17 stycznia prezydenta Inowrocławia. Możliwe, że przedstawi mu zarzuty w związku z tzw. aferą fakturową. Ryszard Brejza uważa je za absurdalne, bo to on zgłosił służbom aferę z fałszywymi fakturami w urzędzie.

Reporter Radia ZET Maciej Bąk przypomina, że obciążająca prezydenta miasta osoba sama ma zarzuty, a ponadto jest związana z PiS-em. Dla Ryszarda Brejzy to wezwanie to nic innego jak zemsta.

Prokuratura wezwała Ryszarda Brejzę. Mówił o zemście PiS za syna

- Jest to wynik intrygi politycznej, której główną ofiarą ma stać się mój syn (senator Krzysztof Brejza, przyp.). – powiedział prezydent Inowrocławia dziennikarzom.

Dodajmy, że w dniu wezwania Ryszarda Brejzy do prokuratury senator KO zapowiedział pozwanie Jarosława Kaczyńskiego za wypowiedź o podsłuchiwaniu go Pegasusem. W poniedziałek 17 stycznia w Senacie rozpoczęło się też pierwsze posiedzenie komisji ws. inwigilacji systemem Pegasus.

RadioZET.pl/oprac. BCh

C