Zamknij

Tłum protestował pod domem Krystyny Pawłowicz. "Terroryści"

27.10.2020 22:44
Krystyna Pawłowicz
fot. Tomasz Jastrzębowski/REPORTER

Przed blokiem, w którym mieszka sędzia Trybunału Konstytucyjnego, była posłanka PiS Krystyna Pawłowicz, we wtorek wieczorem zgromadzili się przeciwnicy zaostrzania prawa aborcyjnego. "Terroryści przed moim domem. Wejścia do klatki pilnuje policja" - napisała na Twitterze Pawłowicz.

Od czwartku trwają protesty przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją.

Zobacz także

Setki i tysiące ludzi protestują w całej Polsce, zarówno w największych miasta (Warszawa, Poznań, Katowice, Kraków), jak i mniejszych ośrodkach miejskich. Demonstranci gromadzili się także pod miejscami zamieszkania oraz biurami poselskimi parlamentarzystów PiS, m.in. willą Jarosława Kaczyńskiego na Żoliborzu.

Protest pod domem Pawłowicz. Sędzia TK o protestujących: terroryści

Tłum ludzi zebrał się także we wtorek pod blokiem, w którym mieszka Krystyna Pawłowicz - była posłanka PiS, a obecnie sędzia TK, która podpisała się pod czwartkowym wyrokiem ws. aborcji.

Zobacz także

Nagranie sprzed bloku Pawłowicz ok. godz. 20 opublikował na Twitterze członek Młodych Demokratów, młodzieżówki Platformy Obywatelskiej. Na nagraniu widać grupę osób skandującą: "Kto nie skacze, ten za PiS-em".

"Terroryści przed moim domem..." - napisała na Twitterze Pawłowicz, opublikowawszy przy tym wpis członka Młodych Demokratów. "Wejścia do klatki pilnuje Policja" - poinformowała w kolejnym wpisie.

Zobacz także

Manifestowano także pod blokiem na poznańskich Ratajach, gdzie mieszka Bartłomiej Wróblewski - poseł PiS, autor wniosku do TK ws. aborcji  oraz (wedle ostatnich doniesień medialnych) kandydat partii rządzącej na nowego Rzecznika Praw Obywatelskich. 

RadioZET.pl/PAP/Twitter