Zamknij

Przeciwnicy wyroku TK przerywają msze. Akcje protestacyjne w całej Polsce

25.10.2020 13:30
Protesty w kościołach
fot. Ogólnopolski Strajk Kobiet Facebook

Organizatorzy protestów przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego przerywają msze w kościołach w wielu miejscach Polski. W katedrze w Poznaniu skończyło się na interwencji policji.

Protesty przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnemu, który uznał aborcję eugeniczną za niezgodną z Konstytucją, nie tracą na sile. Aktywiści zapowiadali wczoraj, że protest przeniesie się na grunt kościołów, w których pojawia się przekaz zbieżny z tym u przeciwników aborcji.

- Wiecie, jak cieszą się kościelni sadyści? Wiecie, jak jutro katofanatycy będą świętować zwycięstwo nad kobietami? Fakt legalizacji tortur? Popsujmy im humory! Bo cieszą się przedwcześnie! – zapowiedział Ogólnopolski Strajk Kobiet.

Protesty przeciwko zaostrzeniu p. aborcyjnego w kościołach. "Mówicie co myślicie"

Z kolei Strajk Kobiet, ruch koordynujący wcześniej m. in. Czarne Protesty, zapowiedział wprost „niedzielne akcje sabotażu”. - Akcje sabotażu, nd - obowiązkowo msza. Mówicie sukienkowym, co myślicie – czytamy.

Zobacz także

Pierwsza fotorelacja pojawiła się z kościoła pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Warszawie. Na zdjęciu widzimy aktywistę stojącego tyłem do księdza, z napisem „Módlmy się o prawo do aborcji”.

Kolejny dowód pokazali Obywatele RP, z jednej z parafii w Toruniu. W manifest zaangażowała się posłanka Lewicy, Joanna Scheuring-Wielgus.

Aktywiści pokazali się też w poznańskiej katedrze, gdzie wznosili okrzyki: "Mamy dość".

RadioZET.pl/Ogólnopolski Strajk Kobiet/Strajk Kobiet