Zamknij

Przemysław Czarnek dostał naganę za słowa o osobach LGBT

18.11.2020 13:57
Przemysław Czarnek
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Przemysław Czarnek dostał naganę komisji etyki za swoje wypowiedzi odnośnie osób LGBT. Chodzi między innymi o słowa "ci ludzie nie są równi ludziom normalnym". Do kwestii  tej odniósł się już sam minister twierdząc, że jest przekonany, iż "Prezydium Sejmu inaczej oceni tę oczywistą dla większości Polaków sprawę".

Przemysław Czarnek - obecny minister edukacji narodowej - został ukarany naganą przez komisję etyki poselskiej. Chodzi o wypowiedzi obecnego ministra edukacji na temat osób LGBT. - Brońmy rodziny przed tego rodzaju zepsuciem, deprawacją, absolutnie niemoralnym postępowaniem. Brońmy nas przed ideologią LGBT i skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka czy jakiejś równości. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym i skończmy wreszcie z tą dyskusją – brzmi skandaliczna wypowiedź z czerwca 2020 r.

Zobacz także

Jak dowiedział się reporter Radia ZET, Przemysław Czarnek nie stawił się przed sejmową komisją etyki. - Nagana to najwyższa możliwa kara - mówiła w rozmowie z Radiem ZET przewodnicząca komisji etyki, posłanka Lewicy Monika Falej.

Przemysław Czarnek ukarany naganą za słowa o osobach LGBT

Mam nadzieję, że więcej już też nie będzie popełniać (Przemysław Czarnek – red.) takich sytuacji i naprawdę  będzie się zachowywać  tak jak posłowi Rzeczpospolitej Polskiej wypada. W Polsce mieszkają różne osoby, nie wolno żadnej z nich lżyć ani mówić o nich nieprawdziwych rzeczy – kontynuowała. - Ta sytuacja, która miała miejsce, została dostrzeżona i stwierdzono, że to jest naganne zachowanie. Skandaliczna wypowiedź, więc jest jednoznaczna reakcja komisji etyki poselskiej – dodawała.

Przeciw naganie był poseł Prawa i Sprawiedliwości, Jacek Świat. O ukaranie Czarnka wnioskował szereg posłów i organizacji pozarządowych, między innymi tych zrzeszających osoby LGBT. Sam minister wypowiedział się już w tej sprawie, zamieszczając wpis na Twitterze.

"Nagana? Dla mnie ludzie ze zdjęcia z LA, chodzący nago w centrum miasta, nie są normalni. Jeśli są normalni dla członków Kom. Etyki, to jest ich problem, a nie mój. Jestem przekonany, że Prezydium Sejmu inaczej oceni tę oczywistą dla większości Polaków sprawę" - napisał szef MEN.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET/RadioZET.pl