Zamknij

Czarnek: W demokracji nie może być miejsca dla lewackich rewolucji

25.10.2020 11:27
Przemysław Czarnek
fot. AP/Associated Press/East News

Minister edukacji Przemysław Czarnek podkreślił dziś w TV Republika, że nie można porównać pokojowych manifestacji w rodzaju miesięcznik smoleńskich do wulgarnych haseł na transparentach po wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. zapisu o aborcji eugenicznej. - W demokratycznym państwie nie może być miejsca dla lewackich rewolucji - stwierdził.

Przemysław Czarnek po raz kolejny dolewa oliwy do ognia, tym razem po wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Sędziowie orzekli w czwartek, że tzw. aborcja eugeniczna (z uwagi na wadę płodu) jest niezgodna z konstytucją, wybuchły ogromne protesty.

Protestujący zbierali się w wielu miastach, a w stolicy gromadzili się m.in. przed domem wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego oraz siedzibą PiS. Dziś protesty odbywają się w kościołach i przed świątyniami, takowe zapowiadane są również w nadchodzącym tygodniu.

Czarnek o protestach: Dla lewackich rewolucji nie może być miejsca

Akcje skomentował dziś TV Republika minister edukacji Przemysław Czarnek. Znany z homofobicznych wystąpień polityk dolał swoją wypowiedzią oliwy do ognia. W odpowiedzi na serię wulgarnych komentarzy w stronę PiS i przychylnego rządzącym TK odparł:

Zobacz także

Mamy do czynienia z lewackimi rewolucjonistami, trzeba wprost nazywać rzeczy po imieniu. Dla lewackich rewolucji w państwie demokratycznym miejsca być nie może

Przemysław Czarnek, szef MEN

W dalszej części, wzorem wszystkich polityków PiS, zasłaniał się pandemią, która prawnie zabrania zgromadzeń. Tłumaczył, że „brak odpowiedzialności protestujących musi się spotykać z odpowiedzią ze strony państwa”.

- Po stronie lewicowo-liberalnej, wręcz lewackiej, mamy do czynienia z rewolucją i totalitaryzmem, chamstwem na niebywałą skalę. Wyobraźmy sobie, żeby posłowie PiS szli za takim transparentem z tak wulgarnym hasłem, z jakim chodzili manifestanci w piątek czy sobotę. Ale przyjęło się, że tej stronie liberalno-lewicowej wolno, w imię wolności, demokracji - mówił szef resortu edukacji i nauki.

Dodał, że dzisiaj nie ma porównania pokojowych manifestacji na miesięcznicach smoleńskich z demonstracjami pełnymi wulgarnych haseł w obronie aborcji.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP