Zamknij

Posłanka PiS zapewnia: kochamy bliźniego, a Czarnek to człowiek dialogu

Magdalena Kulej
30.10.2020 10:39
Posłanka PiS zapewnia: kochamy bliźniego, a Czarnek to człowiek dialogu
fot. PAP

Przemysław Czarnek to człowiek dialogu - zapewniała w Radiu ZET Anna Milczanowska. Posłanka dodała, że Czarnek tak jak i pozostali politycy PiS szanuje każdego człowieka. - Kochamy bliźniego - mówiła, zaznaczając jednak, że ona sama „wszelkim afirmacjom ideologicznym neomarksistowskim” mówi "nie".

Przemysław Czarnek, którego październikowa nominacja na ministra edukacji i szkolnictwa wyższego, wzbudziła tyle kontrowersji, na tym stanowisku sprawdzi się świetnie i "z wieloma sprawami sobie poradzi" – uważa Anna Milczanowska. Posłanka PiS, która w piątek była gościem Radia ZET, zapewniła, że minister Czarnek to „człowiek dialogu”.

- Z pewnością poradzi sobie z wieloma sprawami. To szalenie inteligentny, mądry i otwarty człowiek, człowiek dialogu – mówiła Milczanowska. - Zwłaszcza z osobami LGBT. Taki dialog, że mucha nie siada – zwróciła uwagę prowadząca rozmowę Beata Lubecka, na co posłanka odpowiedziała: „pan minister wielokrotnie tłumaczył, że ideologia ideologią, człowiek człowiekiem, ale wszystkich ludzi szanujemy. Szanujemy ludzi, kochamy bliźniego” – mówiła.

Jak jednak dodała, „wszelkim afirmacjom ideologicznym neomarksistowskim” ona sama mówi stanowcze: nie. - Ideologia LGBT to nic innego tylko narzucanie całego przekazu pseudofilozoficznego, jakim kierował się Marks, Engels czy Lenin – mówiła. - Wiele z tych osób używa takich a nie innych emblematów. Neomarksizm wchodzi wielkimi krokami, neobolszewickie zachowania – dodała posłanka PiS.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl