Zamknij

Nie cichną echa po słowach Rabieja o adopcji dzieci. Trzaskowski rozważa jego dymisję?

Błażej Makarewicz
17.03.2019 12:16

Decyzja o ewentualnej dymisji wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja po jego wypowiedzi o adopcji dzieci przez pary jednopłciowe należy do prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego – powiedział w niedzielę szef sztabu wyborczego KE Marcin Kierwiński (PO).

Nie cichną echa po słowach Rabieja o adopcji dzieci. Trzaskowski rozważa jego dymisję?
fot. W.Strozyk/Reporter

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pytany w Polsat News, czy wyklucza dymisję Rabieja, Kierwiński odparł że, "to są decyzje Rafała Trzaskowskiego; to Rafał Trzaskowski dobiera sobie współpracowników".

Zobacz także

Ocenił, że "Rabiej powinien bardziej skoncentrować się na zadaniach urzędniczych, bo jest wysokim urzędnikiem w ratuszu". "Jedna prywatna opinia wiceprezydenta Rabieja, drugi dzień nie wiadomo jakiej dyskusji na ten temat. To była prywatna opinia. Szybka reakcja i prezydenta Trzaskowskiego i liderów koalicji Europejskiej chyba mówi wszystko, temat powinien być zamknięty" – powiedział Kierwiński.

 

W wywiadzie dla "Dziennik Gazety Prawnej" Rabiej na pytanie o adopcje dzieci przez pary homoseksualne, odpowiedział, że nie jest zwolennikiem zmieniania społeczeństwa na siłę. "Więc jestem za etapowaniem: najpierw wprowadźmy związki partnerskie, potem równość małżeńską, a na koniec przyjdzie czas na adopcję dzieci" - mówił Rabiej. Zauważył, że "w wielu krajach adopcja dzieci przez pary homoseksualne jest dozwolona i nie spowodowała trzęsienia ziemi".

Zobacz także

"Najpierw przyzwyczajmy ludzi, że związki partnerskie to nie jest samo zło, że nie niszczą tkanki społecznej i polskiej rodziny. Potem łatwiej będzie o kolejne kroki, o równość małżeńską z adopcją" – mówił wiceprezydent Warszawy. "Jestem zwolennikiem małżeństw homoseksualnych, bo jest to rozwiązanie w gruncie rzeczy bardzo konserwatywne" – dodał.

Od słów Rabieja zdystansował się Trzaskowski. "Działaniom Warszawy przyświeca walka z brakiem tolerancji. Wypowiedzi wykraczające poza program Koalicji Europejskiej mogą zniszczyć nasz wysiłek w walce z nienawiścią. Poleciłem wiceprezydentowi P. Rabiejowi zajęcie się wyłącznie zadaniami, które mu wyznaczyłem" - napisał prezydent miasta na Twitterze.

RadioZET.pl/PAP/BM