Zamknij

Śledztwo ws. powoływania się na wpływy w KPRM. Chodzi o radnego z PiS

20.05.2019 13:52
Śledztwo ws. powoływania się na wpływy w KPRM. Chodzi o radnego z PiS
fot. JanBielecki/EastNews

Jest śledztwo w sprawie powoływania się na wpływy w Kancelarii Premiera i u Wojewody Mazowieckiego – dowiedziało się Radio ZET. Chodzi o radnego PiS z Wołomina, który nakłaniał radną do przejścia do klubu PiS. Radny obiecywał między innymi, że Jacek Sasin załatwi córce radnej pracę w ministerstwie. Śledztwo wszczęła Prokuratura Okręgowa Warszawa Praga.

Jakie dowody w tej sprawie ma prokuratura?

Zobacz także

To nagrania z rozmów, jakie radny PiS przeprowadzał z radną obecnej burmistrz Elżbiety Radwan, proponując jej zmianę barw politycznych. Radnej groziła utrata mandatu, ponieważ spóźniła się dwa dni ze złożeniem równolegle mandatu ławnika, co nakazuje prawo. Radny przekonywał, że PiS jej pomoże.

Radny kusił stanowiskiem wiceprzewodniczącej rady, a także powoływał się na wpływy u ministra Jacak Sasina. „Córce da pracę, Rysio. Gdzieś do jakiegoś ministerstwa ją tam wrzuci. Tam, gdzie ją Sasin może wrzucić” – mówi na nagraniu radny Kazimierz T.

Zobacz także

Obecna burmistrz Elżbieta Radwan rządzi w radzie miasta Wołomin tylko dzięki przewadze jednego głosu nad radnymi PiS i niezrzeszonymi. Jego utrata zmieniłaby układ sił w radzie i dlatego głos radnej jest na wagę złota.

RadioZET.pl

C