Zamknij

Radio ZET ujawnia: Zmiany w rządzie. Nowa kandydatka na ministra finansów

18.04.2022 14:20
Beata Daszyńska-Muzyczka
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Beata Daszyńska-Muzyczka jest najpoważniejszym kandydatem na stanowisko ministra finansów - dowiedział się reporter śledczy Radia ZET Mariusz Gierszewski. Daszyńska-Muzyczka, obecnie prezes BGK, przez wiele lat pracowała w banku BZ WBK razem z Mateuszem Morawieckim. 

Od dymisji Tadeusza Kościńskiego na początku lutego, to premier Mateusz Morawiecki wykonuje obowiązki ministra finansów. Według informacji nieoficjalnych stanowiska nie przyjęła prezes ZUS Gertruda Uścińska. Później w PiS mówiło się o kandydaturze szefa ministerstwa rozwoju Piotra Nowaka, jednak 24 marca premier poinformował o dymisji Nowaka i "wyczerpaniu formuły współpracy z nim".

Beata Daszyńska-Muzyczka najpoważniejszym kandydatem na ministra finansów

W lutym na giełdzie kandydatów na stanowisko ministra finansów pojawiło się nazwisko Daszyńskiej-Muzyczki. Jak dowiedział się reporter śledczy Radia ZET Mariusz Gierszewski, ta propozycja powróciła w kręgach rządowych i Beata Daszyńska-Muzyczka jest obecnie najpoważniejszym kandydatem do objęcia sterów w resorcie finansów.

Daszyńska-Muzyczka przez wiele lat pracowała w banku BZ WBK razem z Mateuszem Morawieckim. Obecnie jest prezesem BGK i wchodzi w skład Kolegium Prezydenta RP ds. Polityki Międzynarodowej oraz kapituły Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP.

RadioZET.pl

C