Zamknij

Sasin: intencje Broniarza są polityczne

Redakcja
09.04.2019 12:35
Sasin: intencje Broniarza są polityczne
fot. RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER/East News

Jacek Sasin zarzucił w Radiu ZET Sławomirowi Broniarzowi polityczne zaangażowanie. „On ma swoje intencje. Te intencje są intencjami politycznymi, co do tego nie ma żadnej wątpliwości, na pewno się one rozchodzą również z intencjami nauczycieli, którzy przede wszystkim chcieliby więcej zarabiać” – mówił szef Stałego Komitetu Rady Ministrów.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do naszej grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

– Wierzę w to głęboko, że Sławomir Broniarz nie równa się wszyscy nauczyciele w Polsce – stwierdził Jacek Sasin w rozmowie z Beatą Lubecką.

Zobacz także

– No tak. Pan mówi, że to jest polityk – odpowiedziała prowadząca „Gościa Radia ZET”.

– No pani redaktor, a nie jest politykiem? – pytał Sasin.

Zobacz także

– A Ryszard Proksa, szef oświatowej „Solidarności”, nie jest politykiem? Jest radnym PiS z Ostrowca Świętokrzyskiego – zauważyła Lubecka.

„Ja może bym mu przypomniał”

Szef Stałego Komitetu Rady Ministrów nawiązał do poniedziałkowego wydania „Gościa Radia ZET”.

– Wczoraj z rozbawieniem naprawdę słuchałem tutaj Sławomira Broniarza u pani, jak mówił o tym, że nie pamięta, kiedy się spotykał z Grzegorzem Schetyną. Ja może bym mu przypomniał – mówił Jacek Sasin, wyjmując kilka wydrukowanych zdjęć prezentujących Sławomira Broniarza. „Proszę: to Sławomir Broniarz z Grzegorzem Schetyną na wspólnej konferencji prasowej…”

Jacek Sasin przyniósł do studia wydrukowane zdjęcia Sławomira Broniarza

– A ja wczoraj widziałam w telewizji, jak obok premiera Morawieckiego stanął Ryszard Proksa. I co pan na to? – pytała Beata Lubecka.

– … tu wychodzą razem z siedziby PO po naradzie, tutaj Sławomir Broniarz występujący na konwencji PO… – wymieniał dalej Sasin.

– Halo, tu ziemia! Panie ministrze – próbowała dojść do głosu Beata Lubecka.

Zobacz także

– … tutaj na manifestacji KOD-u, tutaj z liderami opozycji razem wspólnie na następnej manifestacji… – kontynuował gość Radia ZET.

„Nauczycielom chodzi o to, żeby poprawiać ich warunki pracy”

– Dobrze, dosyć już tych zdjęć. Jakbym oglądała „Wiadomości” TVP – porównuje Lubecka.

Zobacz także

– No może warto oglądać rzeczywiście, bo trochę też informacji takich, których w innych mediach nie ma, warto usłyszeć. Te wypowiedzi, które padały z ust Sławomira Broniarza, że postara się, aby ta dobra zmiana trwała jak najkrócej – no rzeczywiście rozumiem dzisiaj, że robi wszystko w kampanii wyborczej, żeby ta dobra zmiana rzeczywiście trwała jak najkrócej. Ale nie o to chodzi nauczycielom. Nauczycielom chodzi o to, żeby poprawiać ich warunki pracy, ich warunki płacy, i my jako rząd rzeczywiście przedstawiliśmy program, który to gwarantuje, że te płace będą rosły – mówił Sasin.

 

RadioZET