Zamknij

Rafał Trzaskowski chce zostać szefem PO? "Rzuca wyzwanie Tuskowi"

30.06.2021 18:08
Trzaskowski chce zostać szefem PO
fot. Pawel Wodzynski /East News

Rafał Trzaskowski chce wystartować na szefa Platformy Obywatelskiej i tym samym rzucić wyzwanie Donaldowi Tuskowi - dowiedział się Onet. Zwolennicy powrotu Tuska mocno namawiają Trzaskowskiego, aby się wycofał. Ostateczne decyzje zapadną 3 lipca podczas Rady Krajowej PO.

Rafał Trzaskowski chce wystartować na szefa Platformy Obywatelskiej - dowiedział się Onet. Według nieoficjalnych informacji, już 3 lipca podczas Rady Krajowej PO, z szefowania partią ma zrezygnować Borys Budka. Na tym stanowisko ma zastąpić go Donald Tusk, który podjął decyzję o powrocie do polityki.

Powrót Tuska i zmiana lidera PO to efekt ostatnich rozmów byłego premiera z Borysem Budką. Plan ten jednak może się nie udać, bo nie tylko Tusk ma chęć kandydować na szefa Platformy. Według Onetu, przeciwko porozumieniu Tusk-Budka zbuntował się Rafał Trzaskowski, któremu nie podoba się koncepcja powrotu byłego premiera.

Rafał Trzaskowski chce zostać szefem PO? Onet: rzuca rękawice Tuskowi

Rafał Trzaskowski jest gotów kandydować na szefa PO, jeżeli rzeczywiście dojdzie do rezygnacji Borysa Budki. Stronnicy Tuska mają intensywnie naciskać na prezydenta Warszawy, aby wycofał się ze swojego planu.

W środę w Radiu TOK FM Izabela Leszczyna (KO) była pytana o zapowiadany powrót Donalda Tuska do kierowania Platformą Obywatelską, do czego być może dojdzie podczas sobotniego posiedzenia Rady Krajowej PO.

"Donald Tusk to honorowy przewodniczący i założyciel PO" - przypomniała Leszczyna. Jej zdaniem "jeśli polityk takiego formatu, który niczego nie musi, podejmuje decyzje, że wraca, to znaczy że sytuacja jest absolutnie nadzwyczajna".

"Cieszy mnie, że zarówno Rafał Trzaskowski, jak i Donald Tusk zdają sobie sprawę z tego, iż opozycja musi być zjednoczona. Rozumiem, że jeszcze bardziej zdają sobie sprawę z tego, że Platforma musi być zjednoczona i nie możemy się teraz pokłócić o to, kto ważniejszy: Tusk czy Trzaskowski. Zostawiam to na razie mądrości obu panów, a potem demokratycznej decyzji w mojej partii" - mówiła.

RadioZET.pl/ Onet.pl/ TOK FM/ PAP

C