Trzaskowski odpowiada na zarzuty ws. 500 plus. „Prezes PiS gra zdartą płytę”

01.10.2019 10:29
Rafał Trzaskowski
fot. RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER

– Ja chcę wypłacać 500 plus, jak najszybciej – zapewniał w TVN24 prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski. Odpowiedział na zarzuty Jarosława Kaczyńskiego i PiS, jakoby blokował wypłaty rządowego świadczenia warszawiakom. „Nie ma opóźnień, ponieważ stajemy na głowie. Jeżeli 26 września dostajemy pieniądze i na nasze monity się dokładnie nie odpowiada, to ja muszę zapytać, co będzie z październikiem, co będzie z listopadem, co będzie z grudniem” – powiedział Trzaskowski.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Rafał Trzaskowski odpowiada Jarosławowi Kaczyńskiemu. W czasie kumulacji kampanii wyborczej prezydent Warszawy został obciążony przez szefa PiS zarzutem niewypłacania rządowego świadczenia 500 plus.

Zobacz także

Instytucje państwa są upolitycznione, używa się ich w walce z opozycją. I nie chodzi o tezę ze „zwierzyną łowną”. Sprzeciwiam się temu, by uznawać ten stan za normalny.

Rafał Trzaskowski, w TVN24

Zapewnił, że stolica chce wypłacać 500 plus jak najszybciej, ale przeszkodą są opóźnienia w przelewach ze strony rządu. Wyrównanie do rozszerzonego programu (o pierwsze dziecko) miało wpłynąć do kasy samorządu dopiero 26 września.

Zobacz także

Nie ma opóźnień, ponieważ stajemy na głowie. Jeżeli 26 września dostajemy pieniądze i na nasze monity się dokładnie nie odpowiada, to ja muszę zapytać, co będzie z październikiem, co będzie z listopadem, co będzie z grudniem.

R. Trzaskowski

Jeszcze dobitniej odniósł się do sprawy na swoim profilu na Facebooku.

Skąd tak silne wzmożenie po stronie rządzących? Stąd, że napisałem do premiera list. W liście zgłosiłem obawy co do tego, czy rząd i wojewoda mogą zagwarantować, że środki na wypłacanie 500+ do końca roku na pewno będą zapewnione. Jak do tego listu odnosi się PiS prezes? Ano tak, że znów gra swoją zdartą płytę: „opozycja odbierze 500+”.

napisał prezydent Warszawy

RadioZET.pl/TVN24/Facebook