Zamknij

Razem apeluje do SLD i Wiosny: nie sprzedawajcie się Schetynie

04.07.2019 13:28
Razem
fot. Twitter/Razem

– Nie róbcie głupoty, nie sprzedawajcie się Grzegorzowi Schetynie – mówili w czwartek działacze Lewicy Razem do Roberta Biedronia, lidera Wiosny i Włodzimierza Czarzastego, szefa SLD. Jednoczenie zapewnili, że ich partia jest gotowa do wspólnego startu w wyborach z lewicowej listy.

Maciej Konieczny z zarządu krajowego Lewicy Razem zapewnił na konferencji prasowej pod Sejmem, że w nadchodzących wyborach „będzie lewicowa lista”, gdyż taką wystawi jego formacja. „Jesteśmy to winni wszystkim, którzy chcą na lewicę głosować” – podkreślił.

Tym samym nawiązał do budowanej na nadchodzące wybory przez lidera PO Grzegorza Schetynę „centrowej” Koalicji Obywatelskiej i spekulacji dotyczących dołączenia do tej koalicji partii lewicowych: Wiosny i SLD. „Wspólna lista Lewicy Razem, SLD i Wiosny Roberta Biedronia może dostać w wyborach 14 procent poparcia. To więcej niż Wiosna i SLD może dostać u Grzegorza Schetyny (PO)” – mówił Konieczny.

Dlatego zaapelował do Biedronia i Czarzastego: „Szkoda by było, żeby ta ogromna szansa na listę lewicy, która zdobywa kilkanaście procent, została zmarnowana. [...] Nie bójcie się, nie kapitulujcie przed Schetyną, nie dołączajcie do jednego wielkiego bloku (Koalicji Obywatelskiej – PAP). Nie róbcie głupoty, nie sprzedawajcie się za grosze Schetynie”.

Zobacz także

Zapowiedział też, że Lewica Razem jest gotowa usiąść do rozmów koalicyjnych ze wszystkimi siłami „na lewo od Platformy Obywatelskiej i PiS”. Wyjaśnił, że jeżeli do koalicji Lewicy Razem, SLD i Wiosny nie dojdzie, to Lewica Razem i tak wystawi swoją „lewicową listę”.

Czy powstanie wspólna lista SLD, Razem i Wiosny?

Zaapelował również do „wszystkich tych, którzy podzielają lewicowe wartości i nie godzą się na system dwupartyjny w Polsce” o przyłączenie się do Lewicy Razem. Zapewnił, że jego formacja jest otwarta na wszystkie lewicowe środowiska i osoby. Poinformował, że od czwartku na stronie lewicarazem2019.pl można się zgłaszać bezpośrednio do jego partii, w celu wsparcia jej w kampanii wyborczej, ale też startu z jej list w wyborach.

Zobacz także

Marcelina Zawisza z zarządu krajowego Lewicy Razem poinformowała, że w ostatnim czasie, w związku z nadchodzącymi wyborami do Lewicy Razem przystąpiło kilkuset nowych członków.

– Jest możliwość zbudowania lewicowego bloku, jest możliwość zdobycia aż 14 procent (poparcia w wyborach — PAP). Będzie lewicowa lista w wyborach do parlamentu. Będziemy walczyć, żeby uratować planetę, żeby wprowadzić w Polsce dobrej jakości opiekę zdrowotną, żebyśmy mogli korzystać z dobrej jakości rynku pracy i żebyśmy mogli mieć tanie mieszkania na wynajem. Tylko Lewica Razem, tylko lewica jest w stanie zagwarantować nam spokojną, bezpieczną przyszłość – zapewniła Zawisza. 

RadioZET.pl/PAP/Twitter