Zamknij

Rekonstrukcja rządu coraz bliżej. "Czeka nas jeszcze jedno spotkanie"

20.09.2021 19:09
Jarosław Kaczyński w Sejmie
fot. Piotr Molecki/East News

- Jesteśmy bardzo blisko rekonstrukcji rządu. Dzisiaj prowadziliśmy rozmowy z Jarosławem Kaczyńskim. Czeka nas jeszcze jedno spotkanie - zapowiedział poniedziałkowy Gość Radia ZET Kamil Bortniczuk z Partii Republikańskiej. 

Zbliża się rekonstrukcja rządu. Oficjalny termin zmian w gabinecie premiera Morawieckiego nie jest jeszcze znany, ale Kamil Bortniczuk z Partii Republikańskiej ujawnił w rozmowie z Joanną Komolką, że nowa umowa koalicyjna Zjednoczonej Prawicy może zostać podpisana w przyszłym tygodniu. 

- Jesteśmy bardzo blisko rekonstrukcji rządu. Dzisiaj prowadziliśmy rozmowy z Jarosławem Kaczyńskim. Czeka nas jeszcze jedno spotkanie - powiedział były poseł Porozumienia Jarosława Gowina. 

Gość Radia ZET dopytywany przez Joannę Komolkę, czy przejmie Ministerstwo Sportu, odpowiedział: ''Bardzo lubię sport i niewątpliwie jest to przedmiot moich wzmożonych zainteresowań. Jednak o efektach negocjacji będziemy mogli rozmawiać, kiedy zostaną one zakończone''. 

Rekonstrukcja rządu na przełomie września i października

Rzecznik rządu Piotr Müller mówił na początku miesiące na antenie Radia ZET, że jeżeli nastąpią zmiany w rządzie, to zapewne na przełomie września i października, czyli po tym, jak Sejm uchwali pierwsze ustawy związane z Polskim Ładem.

- Zakładam, że zmiany będą dużo mniejsze, niż piszą media. Wcale nie będą tak głębokie. Istotą dobrze funkcjonującego rządu jest stabilność funkcjonowania na danym stanowisku - stwierdził w rozmowie z Beatą Lubecką. 

RadioZET.pl

C