Zamknij

Kiedy rekonstrukcja rządu? Rzecznik prezydenta podał datę

30.09.2020 12:21
Błażej Spychalski
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Kiedy rekonstrukcja rządu? Do zmian w składzie Radzie Ministrów, zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, miało dojść w tym tygodniu. W środę rzecznik prezydenta Błażej Spychalski podał jednak inną datę.

Rekonstrukcja rządu odbędzie się za tydzień. "Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję, że rekonstrukcja rządu nastąpi w przyszłym tygodniu - poinformował rzecznik prezydenta Błażej Spychalski po środowym spotkaniu Andrzeja Dudy z premierem Mateuszem Morawieckim w sprawie zmian w składzie Rady Ministrów.

Zobacz także

Kiedy rekonstrukcja rządu? Rzecznik prezydenta podaje datę

"Zakończyło się spotkanie Prezydenta RP andrzeja Dudy z Premierem RP Mateuszem Morawieckim ws. rekonstrukcji Rządu. Omówiono szczegółowo propozycje zmian w składzie Rady Ministrów. Prezydent podjął decyzję że rekonstrukcja nastąpi w przyszłym tygodniu" - napisał Spychalski na Twitterze.

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował PAP, że w środę o godz. 15.00 premier Mateusz Morawiecki przedstawi w KPRM informację na temat planowanych zmian w składzie Rady Ministrów.

Zobacz także

W sobotę liderzy Zjednoczonej Prawicy - prezes PiS Jarosław Kaczyński, szef Porozumienia Jarosław Gowin oraz szef Solidarnej Polski - podpisali nową umowę koalicyjną. Według nieoficjalnych informacji PAP w toku negocjacji wewnątrz Zjednoczonej Prawicy uzgodniono, że liczba ministerstw ma zostać zmniejszona z obecnych 20 do 14, a część resortów ma być połączona. Przedstawiciele Porozumienia i Solidarnej Polski mają dostać po jednej tece ministerialnej. Obecnie każda z tych partii kieruje dwoma resortami.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP