Zamknij

Znajdziesz nas także

Pobierz apkę Radia ZET

Pierwsze zmiany w rządzie. Szydło ujawniła nazwisko następcy

04.06.2019 09:44
Piotr Gliński
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Rekonstrukcja rządu Mateusza Morawieckiego. Piotr Gliński przejmie obowiązki szefa Komitetu Społecznego Rady Ministrów. „Cieszę się, że będzie nadal funkcjonował” – poinformowała we wtorek wicepremier Beata Szydło.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Rekonstrukcja rządu rozpocznie się we wtorek w Pałacu Prezydenckim w Warszawie o godzinie 10.30. Zmiany w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego związane są m.in. z wyborami do Parlamentu Europejskiego, w których kilkoro ministrów uzyskało mandaty europosłów.

Piotr Gliński za Beatę Szydło

Wicepremier Beata Szydło poinformowała na wtorkowej konferencji prasowej, że Komitet Społeczny Rady Ministrów będzie nadal funkcjonował. Piotr Gliński przejmie obowiązki szefa tego zespołu. 

Wicepremier była pytana na wtorkowej konferencji prasowej, jakie wskazówki i rady ma dla następcy na stanowisku przewodniczącego Komitetu Społecznego.

Bardzo się cieszę, że Komitet Społeczny będzie nadal funkcjonował. Pan wicepremier Piotr Gliński był członkiem Komitetu Społecznego, kiedy ja nim szefowałam, w tej chwili przejmie obowiązki szefa tego zespołu.

BEATA SZYDŁO

– Jest jeszcze co najmniej kilka bardzo dobrych projektów społecznych, które, wierzę głęboko, zostaną do końca tej kadencji przyjęte – dodała.

Zobacz także

Zdobywając 525 tys. głosów, Beata Szydło uzyskała w wyborach do PE najlepszy wynik w Polsce. Wybory do Parlamentu Europejskiego wygrał PiS z poparciem 45,38 proc. wyborców. Drugie miejsce zajęła Koalicja Europejska z 38,47 proc. głosów – podała w poniedziałek Państwowa Komisja Wyborcza. Próg wyborczy przekroczyła też Wiosna Roberta Biedronia z 6,06 proc. głosów.

RadioZET.pl/PAP