Zamknij

Nowe informacje ws. rekonstrukcji rządu. Na liście kilku polityków

17.07.2020 08:06
Mateusz Morawiecki
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Szykują się zmiany w rządzie - pisze w piątkowym wydaniu "Super Express". Według dziennika rekonstrukcja obejmie kilku polityków. Na liście znajduje się minister zdrowia Łukasz Szumowski. 

Czy będzie rekonstrukcja rządu Mateusza Morawieckiego? Nowe informacje dotyczące zmian w rządzie przedstawił w piątek ''Super Express''. Premier Morawiecki zamierza wymienić kilku ministrów swojego rządu. Wśród osób, które, jak pisze ''SE'', nie mogą być pewne swoich stanowisk są m.in. minister zdrowia Łukasz Szumowski, szef resortu finansów Tadeusz Kościński, minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski czy minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Rekonstrukcja rządu. Łukasz Szumowski pożegna się z rządem? 

Informator dziennika mówi, że minister zdrowia, który - jak wynika z informacji "SE" ma się pożegnać z rządem - "ponoć sam już nie chce szefować temu niewdzięcznemu resortowi". Z kolei minister finansów Tadeusz Kościński, jak pisze "SE", ma kandydować na szefa Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju z siedzibą w Londynie.

Minister rolnictwa "będzie musiał odejść, jeśli wejdziemy z PSL w koalicję. Wtedy tekę dostanie ktoś z PSL" - przekonuje cytowany przez gazetę polityk PiS. "Jeśli chodzi o minister sportu, to szef rządu nie jest ponoć z jej pracy do końca zadowolony" - zaznacza w rozmowie z "SE" jeden z polityków PiS.

Zobacz także

Nie przesądzałbym, że te zmiany w rządzie będą po wakacjach, mogą być wcześniej

- mówi "SE" europoseł PiS Ryszard Czarnecki.

"Wygrana Andrzeja Dudy wzmocniła premiera Mateusza Morawieckiego, który przecież dla prezydenta objechał w kampanii wiele miast i miasteczek. Prezes PiS ma do niego zaufanie" - zdradza dziennikowi "ważny polityk PiS". Twierdzi też, że część resortów zostanie połączonych.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Super Express/PAP