Zamknij

Rząd się sypie? Czaputowicz chce się ewakuować. "Uważam, że to dobry moment"

19.07.2020 22:07
Mariusz Kaminski, Dariusz Piontkowski, Jacek Czaputowicz, Mateusz Morawiecki
fot. Piotr Molecki/East News

Kilka miesięcy temu umówiliśmy się z premierem Mateuszem Morawieckim na kontynuowanie mojej misji do wyborów prezydenckich - powiedział w rozmowie z "Rzeczpospolitą" minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. Jak dodał, jego zdaniem "to dobry moment na zmianę na czele naszej dyplomacji".

Rekonstrukcja rządu to w ostatnich dniach gorący temat. W niedzielę mówił o tym nawet sam prezes PiS Jarosław Kaczyński. Potwierdził, że - owszem - rekonstrukcja rządu będzie. - Sądzę, że to nastąpi już zaraz po wakacjach – zapowiedział, przy czym zaznaczył wyraźnie, że w przypadku zmian personalnych nie chodzi o premiera Mateusza Morawieckiego. 

Jacek Czaputowicz odnosząc się tego samego dnia do zapowiadanej rekonstrukcji rządu, wspomniał, że już kilka miesięcy temu "umówił się z premierem Morawieckim na kontynuowanie (jego - red.) misji do wyborów prezydenckich". 

Cieszę się z ich wyniku, to jest przecież też w jakimś stopniu znak, że prowadzona przez nas polityka zagraniczna została dobrze oceniona

- powiedział "Rzeczpospolitej". Pytany, czy są naciski w obozie władzy, aby odszedł, szef MSZ zaprzeczył. - Ale uważam, że to jest dobry moment na zmianę na czele naszej dyplomacji - dodał.

Zobacz także

Czaputowicz zaznaczył też, że "nie sądzi", aby za zmianą personalną miała pójść zmiana polityki zagranicznej. - Jest akceptacja dla dotychczasowej linii, a po zwycięstwie Andrzeja Dudy otwiera się kilkuletni okres stabilności politycznej, który będzie sprzyjał dalszemu umocnieniu pozycji Polski na arenie międzynarodowej - powiedział.

Zobacz także

RadioZET.pl/Rzeczpospolita