Rewolucja w rządzie? Nie, ale „kilka istotnych zmian będzie”

23.10.2019 21:22
Jaroslaw Sellin, Zbigniew Ziobro, Piotr Muller Jaroslaw Gowin
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Rząd będzie utworzony bardzo szybko – mówią politycy PiS. Jakie zmiany w nim zajdą? Na pewno istotne - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller, podkreślając jednak, że rewolucji nie będzie.

Piotr Müller został zapytany w środę w radiowej "Trójce", czy komunikat ws. nowego rządu poznamy w tym tygodniu. Odpowiedział, że "skład całego rządu raczej w tym tygodniu nie będzie znany".

Trwają rozmowy w ramach obozu Zjednoczonej Prawicy co do tego, jak będzie wyglądał rząd. Oczywiście chcemy to możliwie szybko ogłosić, ale na pewno cały skład rządu, szeroko rozumiany, w tym z wiceministrami, nie będzie ogłoszony

- powiedział Müller. A jak bardzo zmieni się dotychczasowy rząd? Czy zmiany strukturalne będą znaczące czy raczej „kosmetyczne”? Jak mówił Müller, "kilka istotnych zmian będzie, ale to nie będzie na pewno rewolucja".

Zobacz także

W rozmowie padło też pytanie o minister przedsiębiorczości i technologii Jadwigę Emilewicz oraz o to, czy będzie ona miała więcej kompetencji w dziedzinie energetyki. Ta kwestia - zdaniem Müllera - nie jest jeszcze rozstrzygnięta. "Do czasu, kiedy nie będzie ostatecznego ustalenia co do kwestii rządowych, zmian pomiędzy resortami, nie chciałbym żadnych informacji potwierdzać, ale pewne korekty w ramach aktualnych resortów będą możliwe, czy to konsolidacje, czy podziały kompetencji na nowych zasadach" - mówił.Zaznaczył, że "kilka istotnych zmian będzie, ale to nie będzie na pewno rewolucja" - powiedział.

Müller zapytany, czy wróci Ministerstwo Skarbu Państwa, przyznał, że nie wyklucza zmian w zakresie nadzoru właścicielskiego nad spółkami Skarbu Państwa. "Czy to będzie nowy resort czy nie, to jest jeszcze kwestia do rozstrzygnięcia, ale faktycznie jest to aktualnie przedmiotem analizy" - mówił. Na pytanie, czy takim resortem miałby kierować wicepremier Jacek Sasin, odpowiedział, że nie ma decyzji w sprawach personaliów. "Pan premier Sasin jest dobrym kandydatem na co najmniej kilka stanowisk w ministerstwach" - dodał. 

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP