Zamknij

Rekonstrukcja rządu. Jarosław Kaczyński ujawnia nowe szczegóły

13.09.2020 13:27
Jarosław Kaczyński
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Rekonstrukcja rządu. Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla tygodnika "Sieci" stwierdził, że w rządzie konieczne są zmiany o charakterze technicznym. Mają służyć usprawnieniu struktury samego rządu i przyspieszeniu procesów decyzyjnych - tłumaczył prezes PiS. 

Rekonstrukcja rządu Mateusza Morawieckiego ma odbyć się na przełomie września i października. Plan rekonstrukcji zakłada znaczne zmniejszenie liczby resortów oraz powrót Jarosława Gowina na stanowisko wicepremiera. Od kilkunastu dni w siedzibie PiS przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie toczą się rozmowy liderów Zjednoczonej Prawicy. Na spotkaniach obecny jest również premier Mateusz Morawiecki

Rekonstrukcja rządu. Jarosław Kaczyński dla "Sieci": rząd wymaga zmian o charakterze technicznym

Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla tygodnika "Sieci" mówi, że "nie chodzi o żadną wielką reformę dla reformy, ale większą sprawność rządzenia i działania". - W sytuacji walki z kryzysem gospodarczym, pojawiały się np. sprawy, którymi zajmowano się jednocześnie w trzech ministerstwach - tłumaczy.

Każdy, kto trochę się zna na zarządzaniu, wie, że to musi powodować konflikty, nieporozumienia, wydłużać czas podejmowania decyzji. A często bywa i tak, że kiedy decyzja zapadnie, obciążona jest elementami niemerytorycznymi

JAROSŁAW KACZYŃSKI

Jak dodaje, liczy, że w wyniku zmian w rządzie zmieni się poziomi koordynacji i nadzoru. Kaczyński podkreśla, że "to zabieg w istocie techniczny, mający jednak wobec koalicyjnego charakteru naszych rządów oraz innych uwarunkowań, które w polityce zawsze występują, także pewien aspekt polityczny".

Zobacz także

Jarosław Kaczyński o LGBT

Prezes PiS podkreśla też, że konieczne jest przeciwstawienie się ideologii LGBT, która zniszczyła już inne społeczeństwa europejskie. - Ci, którzy nie walczyli – przykładów z Europy nie brakuje – przegrali. Ja ręki do tego, żebyśmy przegrywali z tym, co uważam za zagrażające samym fundamentom naszej cywilizacji, nie przyłożę - mówi w wywiadzie Kaczyński.

- Jestem za tym, by aktywnie przeciwstawiać się tym zagrożeniom dla naszej cywilizacji, bo doświadczenia bierności pokazują zawsze ten sam efekt - dodaje.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP