Zamknij

Rekonstrukcja rządu. Kaczyński ogłosił decyzję: "Kamil Bortniczuk zostanie ministrem sportu"

13.10.2021 16:24
Kamil Bortniczuk
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Kamil Bortniczuk zostanie ministrem sportu, zaś poseł Łukasz Mejza będzie wiceministrem w tym resorcie - poinformował w rozmowie z PAP prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Rekonstrukcja rządu była zapowiadana przez PiS od czasu opuszczenia obozu rządzącego przez Porozumienie Jarosława Gowina, który odszedł z rządu razem z niektórymi współpracownikami, ale ostatecznie większość wiceministrów wywodzących się z ugrupowania byłego wicepremiera pozostała w Zjednoczonej Prawicy przechodząc do klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.

Rekonstrukcja rządu. Kamil Bortniczuk zostanie ministrem sportu

- Ministrem sportu zostanie poseł Kamil Bortniczuk. Do nominacji dojdzie najszybciej jak to możliwe, uwzględniając proces legislacyjny potrzebny na wydzielenie resortu. Sądzę, że w przyszłym tygodniu sprawa się zamknie - powiedział PAP Kaczyński. Jak poinformował, poseł niezrzeszony Łukasz Mejza obejmie funkcję wiceministra sportu.

Kamil Bortniczuk, wcześniej polityk Porozumienia Jarosława Gowina, jest obecnie w Partii Republikańskiej, powołanej przez Adama Bielana. W Sejmie jest posłem klubu PiS.

Prezes PiS odniósł się także do opinii wicepremiera Piotra Glińskiego, który w niedawnym wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego" stwierdził, że nie widzi potrzeby wydzielania Ministerstwa Sportu z obecnego Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

- Bardzo sobie cenię, lubię i rozumiem wicepremiera Glińskiego. Jednak jest potrzeba stworzenia resortu sportu i nie ma co zwlekać z decyzjami w tej sprawie - oświadczył prezes PiS.

RadioZET.pl/PAP

C