Zamknij

Rekonstrukcja rządu. Pozostać ma 14 ministerstw

14.09.2020 09:56
Kaczyński, Morawieckie
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Po rekonstrukcji rządu, która ma zostać przeprowadzona za kilka tygodni, pozostać ma 14 ministerstw - dowiaduje się Radio ZET. W tej sprawie jutro ma się odbyć kolejne spotkanie liderów Zjednoczonej Prawicy.

Rekonstrukcja rządu Mateusza Morawieckiego ma odbyć się na przełomie września i października. Plan rekonstrukcji zakłada zmniejszenie liczby resortów oraz powrót Jarosława Gowina na stanowisko wicepremiera. Od kilkunastu dni w siedzibie PiS przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie toczą się rozmowy liderów Zjednoczonej Prawicy. Na spotkaniach obecny jest również premier Mateusz Morawiecki

Rekonstrukcja rządu. Pozostać ma 14 ministerstw 

Jak dowiedział się nieoficjalnie reporter Radia ZET Jacek Czarnecki, zlikwidowane ma zostać Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalej - stanie się częścią Ministerstwa Finansów. Z kolei Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego połaczone zostanie z Ministerstwem Edukacji.

Ministerstwo Klimatu ponownie zostanie wchłonięte przez resort środowiska. Pracę straci także minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk, a zadania jego resortu zostaną podzielone między inne ministerstwa. Liderzy Zjednoczonej Prawicy nie porozumieli się jeszcze, który minister przejmie kompetencje Ministerstwa Cyfryzacji, które też ma być zlikwidowane.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Radio ZET