Zamknij

Negocjacje dot. rekonstrukcji zawieszone. Terlecki: ”Pójdziemy na wybory, sami”

17.09.2020 17:27
Jarosław Kaczyński
fot. RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER

Rozmowy koalicyjne PiS, Porozumienia i Solidarnej Polski zostały zawieszone - poinformował Ryszard Terlecki. Szef klubu PiS stwierdził, że rekonstrukcja rządu może nastąpić bez uzgodnień z koalicjantami. - Jeżeli zajdzie taka sytuacja to pójdziemy na wybory, oczywiście sami - dodał. 

Jarosław Kaczyński ostrzegł członków klubu, że konsekwencją niesubordynacji podczas czwartkowych głosowań może być zawieszenie w prawach członka partii - powiedział po posiedzeniu klubu PiS, bez udziału Solidarnej Polski i Porozumienia, szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Rekonstrukcja rządu. Rozmowy w Zjednoczonej Prawicy zawieszone

Wicemarszałek Sejmu przekazał, że prezes PiS odniósł również do sytuacji negocjacji z koalicjantami ze Zjednoczonej Prawicy. - Stwierdzając, że w tej sytuacji te negocjacje nie mają sensu skoro nasi dotychczasowi koalicjanci występują z innym programem, z innymi pomysłami i z innymi wskazaniami do głosowań niż cały klub - powiedział Terlecki.

Jeżeli sytuacja do tego zmusi, rekonstrukcja rządu nastąpi bez uzgodnień z naszymi koalicjantami; rząd mniejszościowy niemożliwy, jeżeli zajdzie taka sytuacja to pójdziemy na wybory, oczywiście sami

RYSZARD TERLECKI

Po briefingu szefa klubu PiS przedstawiciele Solidarnej Polski i Porozumienia podtrzymali swoje deklaracje o tym, że nie poprą projektu noweli ustawy o ochronie zwierząt w proponowanym przez PiS kształcie. Projekt zmian w ustawie o ochronie zwierząt autorstwa PiS zakłada m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra, wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych, ubój rytualny tylko na potrzeby krajowych związków wyznaniowych.

Zobacz także

W środę w Sejmie odbyło się drugie czytanie projektu noweli tzw. ustawy covidowej, zgodnie z którym naruszenie obowiązków służbowych lub innych przepisów przez osobę działającą na rzecz zapobiegania oraz zwalczania COVID-19 byłoby traktowane jako przestępstwo. Przedstawiciele Solidarnej Polski deklarowali, że zagłosują przeciw temu projektowi. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP