Zamknij

Nowi ministrowie i zmiany w resortach? Rzecznik rządu zabrał głos

22.07.2020 11:24
rząd
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Nie ustają spekulacje na temat planowanej rekonstrukcji w rządzie. Jakie zmiany obejmie? Rzecznik rządu Piotr Müller uchylił rąbka tajemnicy. "Myślę, że jesienią można się spodziewać ostatecznych decyzji" - powiedział.

Co z rekonstrukcją rządu? Piotr Müller był w środę rano gościem Radia Gdańsk. Rzecznik był pytany m.in. o zapowiadane zmiany w rządzie. "Pracujemy w tej chwili przede wszystkim nad harmonogramem prac legislacyjnych, nad tym, w jaki sposób zrealizować te zapowiedzi programowe, które były składane na jesieni zeszłego roku oraz w czasie wyborów na prezydenta Polski" - powiedział.

Do tego harmonogramu, do tych celów strategicznych, będziemy dostosowywać strukturę rządu oraz skład personalny. Myślę, że jesienią jest możliwe dokonanie tych korekt uwzględniających te cele strategiczne

– powiedział.

Zobacz także

Rekonstrukcja rządu. "Decyzje będą zapadły w najbliższych tygodniach, miesiącach"

Pytany o to, jak głęboka może być rekonstrukcja, Müller odpowiedział, że na pewno jednym z elementów będzie "pewnego rodzaju konsolidacja niektórych obszarów funkcjonowania państwa tak, by proces decyzyjny nie musiał przebiegać często przez kilka ministerstw".

Spodziewam się, że to może się zakończyć kilkoma zmianami personalnymi i kilkoma zmianami pod kątem struktury resortów, ale jak głęboka to będzie zmiana? W tej chwili trwają analizy pod kątem tych wszystkich zapowiedzi programowych, które składaliśmy wcześniej

– dodał.

"Te decyzje będą zapadły w najbliższych tygodniach, miesiącach. Myślę, że jesienią można się spodziewać ostatecznych decyzji" – powiedział Müller.

Dopytywany czy zmiany będą też dążyły do tego, by ułatwić przeprowadzenie dużych inwestycji, jak np. Centralny Port Komunikacyjny, rzecznik odpowiedział, że sprawami Portu zajmuje się pełnomocnik rządu – Marcin Horała i on koordynuje niezbędne działania.

Natomiast naszym zadaniem jest tutaj skonsolidować niektóre obszary działania poszczególnych resortów, a z drugiej strony szukać przestrzeni prawnej, która by ułatwiała takie duże inwestycje

– powiedział dodając, że czasami pomocne w tych działaniach może być też tworzenie tzw. specustaw.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP