Zamknij

Powrót Gowina, Piontkowski do dymisji? Nowe doniesienia ws. rekonstrukcji rządu

25.09.2020 09:21
Rekonstrukcja rządu
fot. Rafał Oleksiewicz/REPORTER (zdjęcie z 2019 roku)

Rekonstrukcja rządu. Jarosław Gowin stanie na czele nowe ministerstwa, a stanowiska w rządzie straci przynajmniej dwóch ministrów. Mowa tu o szefach resortów rolnictwa i edukacji narodowej, Janie Krzysztofie Ardanowskim i Dariuszu Piontkowskim - takie informacje podaje "Super Express".

Rekonstrukcja rządu. "Super Express" informuje, że prawie na pewno Jarosław Gowin wróci do rządu. Lider Porozumienia, który w kwietniu tego roku podał się do dymisji w związku ze swoim sprzeciwem wobec forsowanych wówczas przez PiS korespondencyjnych wyborów prezydenckich w maju, ma objąć nowe ministerstwo.

Zobacz także

Gowin najpewniej zostanie ministrem rozwoju i pracy. Dział praca zostanie wydzielony z resortu rodziny i polityki społecznej – twierdzi informator "SE", pragnący zachować anonimowość. To jednak nie wszystkie zmiany, jakie czekają w najbliższym czasie gabinet Mateusza Morawieckiego.

Ardanowski i Piontkowski do dymisji?

Według informacji "Super Expressu", stanowiska w rządzie najprawdopodobniej stracą minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski oraz szef MEN Dariusz Piontkowski. O ile o dymisji tego pierwszego mówi się od dawna i wydaje się ona przesądzona, o tyle drugie nazwisko jest zaskakujące o tyle, że dotychczas w przestrzeni medialnej w kontekście odejścia z gabinetu Morawieckiego pojawiało się rzadko.

Zobacz także

Sam zainteresowany odniósł się już zresztą do tematu miesiąc temu w rozmowie z "Rzeczpospolitą". - Wszyscy ministrowie są w dyspozycji pana premiera. Spokojnie czekam decyzję i na to, jak będzie wyglądał rząd po rekonstrukcji - powiedział minister edukacji narodowej. 

RadioZET.pl/se.pl/Rzeczpospolita