Duda i Morawiecki rozmawiali o rekonstrukcji. Prezydent przedstawił swoje propozycje

30.05.2019 15:36
Rekonstrukcja rządu. Spychalski: Andrzej Duda przedstawił swoje propozycje
fot. STEFAN MASZEWSKI/REPORTER

W czwartek po godzinie 14 w Pałacu Prezydenckim rozpoczęło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego dotyczące planowanej rekonstrukcji rządu. Jak potwierdził po spotkaniu Błażej Spychalski, rzecznik prasowy prezydenta, rekonstrukcja rządu będzie miała miejsce w przyszłym tygodniu.

Błażej Spychalski poinformował po czwartkowym spotkaniu Andrzeja Dudy i Mateusza Morawieckiego, że podczas rozmowy o kandydatach na ministrów, ale również – jak podkreślił – wiceministrów, „kilka kandydatur zgłosił również pan prezydent”.

To była po prostu rozmowa, konsultacje w dobrej atmosferze na temat zmian w rządzie. Tak to jest, że rozmawiamy i proponujemy różne kandydatury.

Jak dodał Spychalski, „te rozmowy jeszcze będą trwały”. Pytany, czy do zmian w rządzie dojdzie – jak wynika z doniesień medialnych – 4 czerwca, odparł, że do rekonstrukcji dojdzie „na pewno w przyszłym tygodniu”.

Rekonstrukcja rządu

Chodzi m.in. o zastąpienie członków rządu, którzy zdobyli mandat europosła. To wicepremier Beata Szydło, szef MSWiA Joachim Brudziński, minister rodziny, pracy, polityki społecznej Elżbieta Rafalska, szefowa MEN Anna Zalewska, a także m.in. rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. Ale planowana na najbliższe dni rekonstrukcja rządu prawdopodobnie obejmie też minister finansów Teresę Czerwińską. 

Zobacz także

Zobacz także

RadioZET.pl