Zamknij

"Jestem niezależny od PiS-u". Bąkiewicz w TVP Info zabrał głos ws. rządowych dotacji

13.10.2021 12:06
Robert Bąkiewicz
fot. TVP Info/screen

Lider narodowców Robert Bąkiewicz przekonywał w programie TVP Info, że pieniądze od rządu należą się jego organizacji. Zapewniał też, że jest niezależny od PiS-u. – Zapewne tamci ludzie by chcieli, żeby organizacje były finansowane przez fundacje Sorosa czy inne – mówił Bąkiewicz.

R obert Bąkiewicz w niedzielę próbował zakłócić prounijną demonstrację w Warszawie z udziałem uczestniczki Powstania Warszawskiego Wandy Traczyk-Stawskiej. Według posła KO Michała Szczerby nacjonaliści wykorzystali do tego sprzęt zakupiony z rządowej dotacji. Dwie organizacje Bąkiewicza miały dostać w sierpniu trzy miliony złotych.

Stowarzyszenie Bąkiewicza bliskie otrzymania prawie 4 mln zł dotacji

Okazuje się, że s towarzyszenie Marsz Niepodległości Roberta Bąkiewicza jest blisko uzyskania kolejnej  rządowej dotacji w wysokości prawie 4 milionów złotych – ustalił portal „Wirtualna Polska”. Bąkiewicz złożył wniosek o pozyskanie środków z Funduszu Patriotycznego na budowę Centrum Niepodległości w Warszawie. Komisja konkursowa pozytywnie rozpatrzyła wniosek.

Opozycja zarzuciła PiS-owi powiązania z narodowcami. Robert Bąkiewicz, odnosząc się do tych zarzutów w TVP Info, odparł, że „gromadzą się wokół niego ludzie ideowi, których próbuje się zlepić z PiS-em”. – Patrzą na Polskę jako na wartość, a nie tylko przedmiotowo w kwestiach gry politycznej. (…) Nie mówi się o tym, że to są ludzie niezależni od PiS-u, bo ja jestem niezależny od PiS-u i wyrażam swoją opinię – stwierdził Bąkiewicz.

Bąkiewicz: Mogę mieć jedynie pretensje, że te pieniądze są tak późno

Lider stowarzyszenia Marsz Niepodległości przekonywał, że „państwo polskie powinno finansować organizacje patriotyczne". – Zapewne tamci ludzie by chcieli, żeby organizacje były finansowane przez fundacje Sorosa czy inne – mówił Bąkiewicz. Stwierdził również, że te pieniądze należą się jego stowarzyszeniu. – Od wielu lat organizujemy największy marsz patriotyczny, niepodległościowy w całej Polsce, a nawet w całej Europie. Jest to cykliczny marsz, na który przychodzi 100-200 tysięcy ludzi, a nawet więcej. Mówienie o tym, że nam się nie należą pieniądze, trzeba potraktować śmiechem. Mogę mieć jedynie pretensje, dlaczego tak późno – stwierdził Bąkiewicz.

Organizator Marszu Niepodległości skrytykował też Donalda Tuska. – Robi wszystko, żeby chaos w Polsce powstawał coraz większy i coraz większe podziały – uważa Bąkiewicz. Zdaniem lidera narodowców mamy do czynienia w Polsce z „wojną hybrydową”. – Uważam, że powrót Donalda Tuska, rzucenie go tutaj przez Niemcy na front wschodni nie jest bezcelowe. (…) Ten polityk zawsze stawia się po stronie wrogów Polski – ocenił Bąkiewicz.

RadioZET.pl/TVP Info/WP.pl/oprac. AK