Zamknij

Bąkiewicz wzywa do mobilizacji przed marszem "Na Warszawę"

29.10.2020 23:45
Robert Bąkiewicz
fot. Facebook: Robert Bąkiewicz

Jutro agresywna lewica robi najazd na stolicę. Duże prawdopodobieństwo, że znów dojdzie do niszczenia kościołów i pomników. Nie można im na to pozwolić, dlatego proszę o mobilizację - zaapelował w czwartek prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz.

Robert Bąkiewicz ze Stowarzyszenia Marsz Niepodległości zaapelował o mobilizację przed marszem "Na Warszawę" organizowanym przez Strajk Kobiet. "Apel do Warszawiaków! Agresywna lewica robi "najazd na stolicę". Duże prawdopodobieństwo, że znów dojdzie do niszczenia kościołów i pomników. Nie można im na to pozwolić, dlatego proszę o mobilizację. 14:00 pod św. Krzyżem" - napisał w czwartek późnym wieczorem Bąkiewicz na Twitterze.

Bąkiewicz zamieścił też nagranie, na którym wzywa do "walki o Chrystusa". "Lewica ściąga do Warszawy z całej Polski. Ci, którzy są winni już przelanej krwi, są winni świętokradztw w kościołach, niszczenia mienia, oni chcą iść jutro ulicami Warszawy" - mówi na nagraniu.

Bąkiewicz: agresywna lewica robi najazd na stolicę

"Wzywam państwa, jeśli macie Boga w sercu i wiecie jak ważne są miejsca naszego kultu, żebyście przyjeżdżali do Warszawy i pomagali nam w obronie tych miejsc" - apeluje szef Stowarzyszenie Marsz Niepodległości.

Zwraca się też do tych, którzy nie mogą przyjechać do Warszawy z prośbą o modlitwę i wsparcie finansowe dla Straży Narodowej. Ocenia, że policja "nie zrobiła nic, albo bardzo niewiele, by zabezpieczać miejsca kultu".

Od ubiegłego czwartku w całym kraju trwa fala protestów - manifestacji, blokowania ulic, protestów przed i w kościołach, a także akcji w mediach społecznościowych.

Zobacz także

To reakcja na wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który za niezgodny z konstytucją uznał przepis tzw. ustawy antyaborcyjnej z 1993 r. dopuszczający przerwanie ciąży ze względu na ciężkie i nieodwracalne uszkodzenie płodu.

Zobacz także

RadioZET.pl/ PAP/ Twitter