Zamknij

Dramatyczny apel 17-letniej Wiktorii do Biedronia. „Niech pan coś z tym zrobi”

03.02.2020 12:19
Robert Biedroń
fot. Beata Zawrzel/REPORTER

Robert Biedroń kontynuuje objazd po Polsce. Europoseł i kandydat Lewicy na prezydenta odwiedził w weekend Rybnik w województwie śląskim. Miasto od wielu lat zmaga się z problemem smogu. Biedroń usłyszał od 17-letniej Wiktorii dramatyczny apel o walkę o czyste powietrze.  

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Robert Biedroń podczas niedzielnej wizyty na Śląsku, oprócz spotkań w Katowicach, odwiedził także Rybnik i Pszczynę - miasta należące do grupy z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem. Polityk podkreślał, że to nie kopalnie i górnicy są temu winni, ale politycy.

To nie kopalnie zanieczyszczają powietrze, to nie górnicy są winni temu wszystkiemu, co dzieje się dzisiaj w kontekście złej jakości powietrza. To politycy, którzy do tej pory rządzili, ponoszą odpowiedzialność za to, że każdego roku umiera 45 tys. Polek i Polaków ze względu na zanieczyszczone powietrze. To politycy przez 16 ostatnich lat nie przyjęli dobrego planu dla Polski, dobrej strategii, jeśli chodzi o gospodarkę dotyczącą energetyki

Robert Biedroń, kandydat Lewicy na prezydenta

Jak relacjonuje ''Dziennik Zachodni'', na spotkaniu z Robertem Biedroniem pojawiła się 17-letnia Wiktoria. Nastolatka jest alergiczką i w ostatnim miesiącu dwa razy trafiała do szpitala z powodu przekroczonych norm zanieczyszczenia powietrza. Wiktoria postanowiła wystosować do polityka Lewicy dramatyczny apel. 

Mam problemy z oddychaniem, jestem alergiczką, od lat zmagam się z astmą. A gdy mówię dorosłym, że to smog, to mówią, że tylko chodzi o zabranie miejsc pracy górnikom. Proszę, niech pan coś z tym zrobi

17-LETNIA WIKTORIA Z RYBNIKA

Zobacz także

Podobny pogląd ws. walki ze smogiem przedstawił poseł Lewicy Maciej Konieczny. - To politycy zawalili. To nie górnicy są winni tego, że jesteśmy 20 lat do tyłu jeżeli chodzi o rozmowę i planowanie transformacji energetycznej. To jest wina polityków i my jako politycy musimy to naprawić (...). Potrzebujemy konkretnego planu, który patrzy na zieloną transformację jako na szansę rozwoju" - ocenił poseł, według którego transformacja to "gigantyczna szansa rozwoju", mogąca przynieść wiele nowych miejsc pracy - mówił w Rybniku. 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:  Smog zabija dzieci z Rybnika – dramatyczny apel lekarki ze szpitala 

RadioZET.pl/Dziennik Zachodni/PAP