Kiedy Lewica wystawi kandydata na prezydenta? Biedroń podał datę

17.12.2019 07:53
Robert Biedroń
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Kandydata Lewicy na prezydenta poznamy po Nowym Roku, na pewno nie wcześniej – powiedział w rozmowie z PAP europoseł Robert Biedroń.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Robert Biedroń jeszcze niedawno wskazywany był w sondażach jako najsilniejszy z liderów Lewicy, który mógłby liczyć na wysokie poparcie w wyborach prezydenckich. Główny zainteresowany ucinał jednak spekulacje.

Zobacz także

Lewica wciąż nie wystawiła swojego kandydata na urząd prezydenta RP. Pytania o lidera tej formacji, który stanie w szranki wyborcze z Andrzejem Dudą, ale też Małgorzatą Kidawą-Błońską (Koalicja Obywatelska), Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem (PSL) czy Szymonem Hołownią (kandydat niezależny), są regularne i powtarzalne, ale wciąż bez odpowiedzi.

Zobacz także

W rozmowie z PAP lider Wiosny przyznał, że na obecnym etapie lewica zajmuje się uporządkowaniem formalności po połączeniu SLD i jego partii, Wiosny. Wskazał jednak, kiedy pojawi się lewicowy kandydat na prezydenta.

Zobacz także

Najpierw najważniejsze sprawy, musieliśmy po kolei uporządkować kwestie związane z przyszłością naszych formacji, w sobotę podjęliśmy decyzje, dotyczące partnerskiego połączenia Wiosny i SLD, powstała nowa siła polityczna. Teraz kolejną naszą decyzją będzie wystawienie kandydatki albo kandydata na prezydenta, poznacie ją państwo po Nowym Roku, wcześniej na pewno nie

Robert Biedroń, dla PAP

Pytany o to, czy sam będzie kandydował, nie potwierdził, ale i nie zaprzeczył.

Wszystko przed nami, nic nie jest zamknięte

R. Biedroń

RadioZET.pl/PAP