Zamknij

Porażka Gwiazdowskiego. Polska Fair Play przestaje istnieć

04.06.2019 15:00
Porażka Gwiazdowskiego. Polska Fair Play przestaje istnieć
fot. Tomasz Jastrzębowski/Reporter

– Projekt Polska Fair Play uważam za zamknięty, na jesieni nie będę startował w wyborach parlamentarnych – powiedział we wtorek PAP Robert Gwiazdowski, który w wyborach do Parlamentu Europejskiego startował z warszawskiej listy swojego ugrupowania Polska Fair Play.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

W rozmowie z PAP Gwiazdowski przyznał, że 74 tys. głosów, które w wyborach do Parlamentu Europejskiego uzyskało firmowane przez niego ugrupowanie Polska Fair Play, które współtworzył z Bezpartyjnymi Samorządowcami, „to dużo jak na taki start-up, ale jednak za mało, żeby cokolwiek móc zrobić na jesieni”.

Zobacz także

– Projekt Polska Fair Play uważam za zamknięty – oświadczył Gwiazdowski.

– Zapraszamy wszystkich do współpracy przy budowaniu pewnego forum wolnorynkowego, racjonalnego, przy wyjaśnianiu ludziom, czym jest system podatkowy, dlaczego działa tak, jak działa. Moim zdaniem większość wyborców tego nie rozumie i dlatego postulaty racjonalne do większości wyborców nie trafiają – ocenił Gwiazdowski. „Jeżeli wolnościowcy chcą się pojawić w debacie publicznej, to musimy starać się być w tej debacie publicznej, ale ja na jesieni nie będę próbował startować” – dodał.

Zobacz także

Dopytywany, czy jest możliwość współpracy np. z Kukiz'15, odpowiedział: „Nie jest, na jesieni nigdzie nie startuję. Moi zwolennicy wyraźnie odpowiedzieli: »Nie poszlibyśmy zagłosować na pana, gdyby pan był w jakimś układzie, czy w Konfederacji, czy z Kukizem. Głosowaliśmy na pana, bo tylko pan jest rozsądny«”.

Ludzie postępują rozsądnie, dopiero wówczas, jak wszystkie inne możliwości zawiodą. Dopóki PiS-owi nie zabraknie pieniędzy na rozdawanie pieniędzy, dopóty rozwiązania wolnorynkowe są skazane na porażkę, ale kiedyś pieniędzy zabraknie.

Robert Gwiazdowski

Komitet Wyborczy Wyborców Polska Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski w eurowyborach zarejestrował listy w sześciu z 13 okręgów wyborczych. Łącznie Polska Fair Play uzyskała 74 tys. 13 głosów, co stanowiło 0,54 proc.

RadioZET.pl/PAP/Facebook