Zamknij

Jako jedyny zagłosował przeciw Finlandii w NATO. Teraz podał powód

07.07.2022 22:41

Sejm poparł akcesję Szwecji i Finlandii do NATO. W przypadku pierwszego z państw posłowie byli jednomyślni, w przypadku drugiego jednak dwóch posłów Konfederacji zagłosowało inaczej niż reszta sali. Robert Winnicki, który głosował przeciw, wyjaśnił, co było tego powodem.

Winnicki
fot. Tomasz Jastrzębowski/REPORTER

Sejm przyjął w czwartek wieczorem dwie ustawy, w których wyrażona zostaje zgoda, aby prezydent ratyfikował akcesję Szwecji oraz Finlandii do NATO. W głosowaniu nad projektem ustawy dotyczącym ratyfikacji akcesji Szwecji do NATO posłowie byli jednogłośni. Za zagłosowało 442 posłów, czyli wszyscy biorący udział w głosowaniu.

W drugim głosowaniu, ws. przystąpienia do NATO Finlandii, za było 440 posłów. Jeden poseł - Robert Winnicki z Konfederacji -  był przeciw, a drugi poseł - także reprezentujący skrajnie prawicową formację Grzegorz Braun - wstrzymał się od głosu.

Winnicki zagłosował przeciw akcesji Finlandii do NATO. Teraz się tłumaczy

Braun nie skomentował faktu, iż nie zagłosował "za" ani "przeciw". Z kolei ciekawość wzbudził wyrażony w głosowaniu sprzeciw ze strony Winnickiego. On sam wytłumaczył się z tego mediach społecznościowych.

"Ws. głosowania nad członkostwem Finlandii w NATO niestety pomyliłem się, sądziłem, że głosujemy już kolejny punkt - o zmianie ustawy o radiofonii i telewizji" - napisał parlamentarzysta na Twitterze.

loader

RadioZET.pl/PAP/Twitter