Zamknij

Roman Giertych może zostać przesłuchany. Jest opinia lekarska

16.10.2020 15:14
Roman Giertych zatrzymany przez CBA
fot. Tomasz Jastrzebowski /REPORTER

Roman Giertych może zostać przesłuchany. Poznańska prokuratura dostała opinię lekarską zezwalającą na przesłuchanie mecenasa.

Roman Giertych może wkrótce zostać przesłuchany. Poznańska prokuratura dostała opinię lekarską zezwalającą na przesłuchanie mecenasa.

Rzecznik Prokuratury Regionalnej w Poznaniu prok. Anna Marszałek przekazała, że śledczy otrzymali opinię zezwalającą "na przeprowadzenie czynności procesowych z udziałem Romana G.".

Roman Giertych może zostać przesłuchany. Jest opinia lekarska w sprawie jego stanu zdrowia

"Najprawdopodobniej czynności zostaną przeprowadzone na miejscu (w szpitalu w Warszawie - PAP)" – powiedziała Marszałek.

Zobacz także

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali w czwartek na polecenie Prokuratury Regionalnej w Poznaniu grupę 12 osób zamieszanych w sprawę wyprowadzenia pieniędzy ze spółki. Wśród zatrzymanych są biznesmen Ryszard K. i adwokat Roman Giertych. Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn podał w czwartek, że materiał dowodowy zgromadzony przez CBA wskazuje na udział zatrzymanych w procederze wyprowadzania środków ze spółki giełdowej, przywłaszczania tych środków, a także prania pieniędzy - chodzi o 92 mln zł.

Zobacz także

Jak tłumaczyła PAP prok. Marszałek, po doprowadzeniu do siedziby poznańskiej prokuratury "podejrzani usłyszą zarzuty przywłaszczenia środków spółki i wyrządzenia jej szkody majątkowej w wielkich rozmiarach, a także prania brudnych pieniędzy. Zarzucanych czynów mieli dopuścić się w latach 2010-2014".

RadioZET.pl/ PAP