Zamknij

Giertych przechodzi rutynowe badania. "Jego stan zdrowia jest dobry"

15.10.2020 23:46
Roman Giertych w szpitalu
fot. Piotr Molecki/East News

Roman Giertych przechodzi rutynowe badania, jego stan zdrowia jest dobry – zakomunikował wieczorem na Twitterze Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych. Pojawiły się też doniesienia, że b. wicepremier trafi ze szpitala w Otwocku do innej lecznicy.

Roman Giertych trafił do szpitala w Otwocku w czwartek po południu, niedługo po zatrzymaniu przez agentów CBA. Zasłabł w trackie przeszukiwania jego domu w Józefowie.

Pojawiły się doniesienia, że mecenas miał usłyszeć od przesłuchujących pytania o myśli samobójcze.

Roman Giertych w szpitalu. Rzecznik służb specjalnych: Stan zdrowia jest dobry

Do stanu zdrowia Giertycha odniósł się wieczorem rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych. Stanisław Żaryn napisał krótko, że stan zdrowia adwokata jest dobry. - W tej chwili wykonywane są rutynowe badania lekarskie - dodał Żaryn.

Zobacz także

Z kolei b. dziennikarz Radia ZET Mariusz Gierszewski napisał na Twitterze, że b. wicepremier trafi ze szpitala w Otwocku do innej lecznicy.

CBA przeprowadziło przeszukanie domu i jego kancelarii prawnej w Warszawie. Podczas przeszukania willi Giertycha z dziennikarzami kontaktowała się jego córka, Maria. To ona przekazała, że wieczorem w obecności funkcjonariusza, mecenas zemdlał.

Zobacz także

Agenci zatrzymali Giertycha na polecenie śledczych w związku ze sprawą wyprowadzenia kwoty niemal 92 mln złotych z giełdowej spółki deweloperskiej. Zdaniem Giertycha, celem jego zatrzymania jest - jak napisał na Twitterze – „przykrycie katastrofy epidemicznej rządu PiS”. Zatrzymano też biznesmena Ryszarda K. i 10 innych osób.

RadioZET.pl/PAP