Zamknij

Giertych zapowiada kolejne pozwy za naruszenie dóbr osobistych

17.11.2020 14:02
Roman Giertych
fot. Bartosz KRUPA/East News

Kolejne pozwy o naruszenie dóbr osobistych w stosunku do wszystkich osób, które powtarzały, że "grozi mi 10 lat więzienia", albo twierdziły, że "symuluję zasłabnięcie" - zapowiedział w rozmowie z reporterką Radia ZET mecenas Roman Giertych.

- Telewizja Polska już taki pozew na 500 tysięcy złotych dostała, dziś zostaną złożone kolejne - powiedział w rozmowie z reporterką Radia ZET Anną Józefowicz mecenas Roman Giertych. Chodzi o relacjonowanie działań, które służby i prokuratura podjęły w związku ze śledztwem w sprawie spółki Polnord.

Sąd Rejonowy w Poznaniu wstrzymał dziś wykonalność wszystkich środków zapobiegawczych zastosowanych wobec Giertycha przez Prokuraturę Regionalną w Poznaniu. Oznacza to, że Roman Giertych może być adwokatem.

Zobacz także

Roman Giertych szykuje pozwy

Sam Giertych do piątku pozostanie na zwolnieniu lekarskim, ale już szykuje kolejne pozwy wobec osób i instytucji, które naruszyły jego dobre imię. Mecenas jest jedną z 12 osób podejrzanych o wyprowadzenie i przywłaszczenie łącznie około 92 milionów złotych z giełdowej spółki deweloperskiej Polnord. W czasie przeszukania mieszkania przez agentów CBA zasłabł w łazience, po czym trafił do szpitala.

Prokurator odczytał mu zarzuty, kiedy był nieprzytomny. Sąd najpierw nie uznał wniosku śledczych o areszt, a dziś wstrzymał stosowanie wszystkich środków zapobiegawczych wobec Giertycha.

Zobacz także

RadioZET.pl/BC