Zamknij

Roman Giertych zatrzymany przez CBA. Żona adwokata: "Policja polityczna"

15.10.2020 14:41
Roman Giertych zatrzymany przez CBA
fot. Tomasz Jastrzebowski /REPORTER

Roman Giertych został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. O zatrzymaniu poinformowała na Twitterze córka adwokata. Jak podaje PAP, poza Gietychem CBA zatrzymało także biznesmena Romana K.

Roman Giertych został zatrzymany przez CBA. Jak podaje PAP "na polecenie Prokuratury Regionalnej w Poznaniu funkcjonariusze CBA zatrzymali biznesmena Ryszarda K. i adwokata Romana G.".

O zatrzymaniu Romana Giertycha poinformowała w mediach społecznościowych córka adwokata. - W dniu dzisiejszym CBA zatrzymało Romana Giertycha, mojego tatę. Trwa przeszukanie naszego domu - napisała.

Roman Giertych zatrzymany przez CBA

- Będę podawać dalsze informacje - zapewniła Maria Giertych.

Córka adwokata poinformowała także, że jej ojciec "prosi o podawanie pełnych danych i przekazanie, że jest to sprawa polityczna". - to sprawa polityczna, która ma na celu przykrycie katastrofalnej sytuacji epidemicznej spowodowanej przez nieudolność rządu PiS - napisała.

Żona Romana Giertycha mówiła na antenie TVN24, że zatrzymanie odbyło się "kilkadziesiąt minut temu". Przyznała, że nie zna powodów akcji CBA.

O sprawie napisał także na Twitterze sam Roman Giertych. - Zostałem dziś zatrzymany pod zarzutem działania na szkodę jakiejś spółki, skuto mnie kajdankami w przeddzień sprawy aresztowej L. Czarneckiego, którego jestem jedynym obrońcą. Nie pozwólcie, żeby moje zatrzymanie przykryło katastrofę epidemiczną rządu PiS, bo taki jest tego cel - czytamy na Twitterze.

Zobacz także

- Roman Giertych nie wie, o co chodzi. Nie bez znaczenia jest fakt, że jest profesjonalnym adwokatem. To sytuacja kuriozalna, niespotykana w żadnym państwie prawa, żeby adwokat został zatrzymany przez CBA pod nie wiadomo jakimi zarzutami - mówiła żona byłego wicepremiera.

Zobacz także

- Mamy do czynienia z policją polityczną - dodała.

CBA: zatrzymano grupę osób zamieszanych w wyprowadzenie niemal 92 mln zł

"Na polecenie Prokuratury Regionalnej w Poznaniu funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali grupę osób zamieszanych w sprawę wyprowadzenia kwoty niemal 92 mln złotych z giełdowej spółki deweloperskiej" - przekazała w komunikacie prokuratura.

Prokuratura: Giertych próbował zmieniać treść zeznań Birgfellnera. Mecenas odpowiada

"Wśród zatrzymanych są m.in. biznesmen Ryszard K., adwokat Roman G. oraz byli członkowie zarządu spółki" - wskazano.

ZOBACZ TAKŻE: Leszkowi Czarneckiemu puściły nerwy. Biznesmen zaatakował operatora TVP [WIDEO]

W komunikacie dodano, że po doprowadzeniu do prokuratury zatrzymani usłyszą zarzuty przywłaszczenia środków spółki i wyrządzenia jej szkody majątkowej w wielkich rozmiarach, a także prania brudnych pieniędzy. Zarzucanych czynów mieli dopuścić się w latach 2010-2014

RadioZET.pl/ PAP/ Twitter/ TVN24/ Onet