Zamknij

Roman Giertych zemdlał podczas akcji CBA. Zabrała go karetka pogotowia

15.10.2020 18:30
Roman Giertych zemdlał
fot. Jacek Czarnecki Radio ZET

Roman Giertych został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Od wielu godzin w domu adwokata trwa przeszukanie. Jak poinformowała Maria Giertych - córka byłego wicepremiera, "Roman Giertych zemdlał w trakcie przeszukiwania domu".

Roman Giertych został dziś zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. - Roman Giertych zemdlał podczas przeszukania jego willi w Józefowie - poinformowała dziennikarzy córka adwokata, Maria Giertych. Tata zemdlał, czekamy na pogotowie - powiedziała dziennikarzom.

Kamery mediów zarejestrowały, jak adwokat zabierany jest ze swojego domu na noszach.

Roman Giertych zemdlał w trakcie przeszukiwania jego domu przez CBA

Według informacji przekazanych przez TVN24, Roman Giertych miał stracić przytomność w momencie, gdy poszedł skorzystać z toalety. Cały czas towarzyszył mu funkcjonariusz CBA.

Zobacz także

O zatrzymaniu Romana Giertycha poinformowała w czwartek Prokuratura Regionalna w Poznaniu. Na polecenie śledczych CBA zatrzymało grupę osób w związku ze sprawą wyprowadzenia kwoty niemal 92 mln zł z giełdowej spółki deweloperskiej. Przez CBA przeszukane zostały willa Giertycha w Józefowie i jego kancelaria adwokacka na Nowym Świecie w Warszawie.

Zobacz także

Wśród zatrzymanych jest też biznesmen Ryszard K. Po doprowadzeniu do poznańskiej prokuratury zatrzymani mają usłyszeć zarzuty przywłaszczenia środków spółki i wyrządzenia jej szkody majątkowej w wielkich rozmiarach, a także prania brudnych pieniędzy. Zarzucanych czynów mieli dopuścić się w latach 2010-2014.

Zobacz także

RadioZET.pl/ TVN24/ Twitter/ PAP/ Radio ZET Jacek Czarnecki