Zamknij
Zofia Romaszewska i Mateusz Morawiecki
5 Zobacz galerię
fot. PAP/Rafał Guz

Zofia Romaszewska nie została wpuszczona na pogrzeb Jana Lityńskiego. W rozmowie z Polsatem doradczyni prezydenta Andrzeja Dudy nie kryła oburzenia. - Jestem absolutnie wstrząśnięta - podkreśliła, dodając, że premier Mateusz Morawiecki również modlił się w intencji zmarłego "na chodniku".

" Zofia Romaszewska nie została wpuszczona do Kościoła na mszę świętą pogrzebową za Śp. Jana Lityńskiego. Bez komentarza..." - napisał w środę na Twitterze rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. Sytuację doradczyni głowy państwa skomentowała w rozmowie z Polsat News.

Zofia Romaszewska wstrząśnięta. "Zaproponowano mi krzesełko, ale ja się wyniosłam"

Zofia Romaszewska tłumaczyła, że "nie było jej na liście". - Dotychczas nie było takiego obyczaju w Polsce, żeby zapraszać na pogrzeby, zaprasza się na śluby - skomentowała niewpuszczenie jej na mszę w intencji ś.p. Jana Lityńskiego. Działacz opozycji w PRL i doradca byłego prezydenta Bronisława Komorwskiego utonął, ratując psa.

- Jestem absolutnie wstrząśnięta. To przerażające, co dziś się wydarzyło - skwitowała doradczyni Dudy w rozmowie z polsatnews.pl. Jak dodała, "w kościele siedzieli ludzie, którzy się nie modlili, a premier Mateusz Morawiecki modlił się przed kościołem na chodniku, to niesłychane". - Zaproponowano mi krzesełko, ale ja się wyniosłam - relacjonowała.

Romaszewska podkreśliła, że w środku jeszcze były wolne miejsca. - Będą teraz mówić, że nie wpuścili nas ze względu na COVID, szkoda, że rodzina nie wybrała jeszcze mniejszego kościoła albo w ogóle jakiejś kaplicy - ironizowała. 

- Nie mamy już wspólnego kraju - podsumowała Romaszewska, dodając, że lubiła ś.p. Jana Lityńskiego, a "jego poglądy" jej "nie przeszkadzały". 

Jak wynika z informacji Polsatu, premier wiedział, że świątynia będzie pełna i nie będzie mógł wejść do środka ze względu na obostrzenia związane z  COVID-19, mimo to chciał pożegnać opozycjonistę PRL przed kościołem.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Polsatnews.pl