Zamknij

Rozłam w PiS z powodu Łukasza Mejzy? Posłowie postawili ultimatum

30.11.2021 11:27
Łukasz Mejza składa ślubowanie
fot. Piotr Molecki/East News

Co najmniej dwóch posłów PiS stawia ultimatum kierownictwu ws. wiceministra sportu i turystyki Łukasza Mejzy. Politycy grożą, że odejdą, jeśli Mejza nie zostanie zdymisjonowany – nieoficjalnie dowiedział się reporter Radia ZET Mariusz Gierszewski.

Łukasz Mejza został wiceministrem sportu i turystyki w październiku. Nie wiadomo jednak, czy utrzyma stanowisko. W ostatnich dniach wybuchł skandal z Mejzą w roli głównej. Dziennikarze „Wirtualnej Polski” ustalili, że firma obecnego wiceszefa resortu sportu i turystyki obiecywała leczenie m.in. umierających na raka i stwardnienie rozsiane przy użyciu niepotwierdzonych medycznie metod. Koszt takiej terapii to nawet 80 tysięcy dolarów.

Mejza znalazł się też pod lupą Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Funkcjonariusze CBA mają przeprowadzić w środę kontrolę w jednej z instytucji podległych Urzędowi Miasta w Zielonej Górze. Firma Mejzy w 2020 roku otrzymała około 30 tys. złotych za doradztwo świadczone zielonogórskiemu ratuszowi w zakresie kreowania wizerunku. Miejscy radni w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” wyrazili wątpliwość co do skuteczności jego pracy. – Sprawozdania wyglądały, jakby ktoś z nas zakpił – mówili. Wątpliwości w PiS budzą też oświadczenia majątkowe Mejzy, złożone z kilkumiesięcznym opóźnieniem.

Rozłam w PiS z powodu Łukasza Mejzy?

W PiS ma narastać niezadowolenie z powodu Łukasza Mejzy. Reporter Radia ZET Mariusz Gierszewski nieoficjalnie dowiedział się, że dwóch posłów PiS stawia ws. wiceministra ultimatum. „Według informacji nieoficjalnych, co najmniej 2 posłów PiS stawia ultimatum: dymisja Mejzy albo odchodzimy. Trwają rozmowy” – donosi Gierszewski.

Odejście kolejnych posłów oznaczałoby pogłębienie problemów partii Jarosława Kaczyńskiego z uzyskiwaniem większości dla projektów rządzącego obozu. Klub parlamentarny PiS liczy obecnie 228 posłów, a większość w głosowaniach zapewniali mu parlamentarzyści koła Kukiz’15 i posłowie niezrzeszeni – Zbigniew Ajchler i wiceminister Łukasz Mejza.

RadioZET.pl/Mariusz Gierszewski/"Wyborcza"/Wirtualna Polska

C