Zamknij

Sędzia skopana w Rybniku. Rusza śledztwo, Ziobro zapowiada surowe konsekwencje

21.02.2020 12:29
Rybnik. Atak na sędzię Rehlis. Rusza śledztwo ws. podsądnego
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

W Sądzie Rejonowym w Rybniku doszło w czwartek do ataku na sędzię Sylwię Rehlis. 39-letni podsądny uderzył ją pięścią i skopał. W sprawie rusza właśnie śledztwo.

Sędzia Sylwia Rehlis została zaatakowana tuż po wydaniu wyroku przez odpowiadającego z wolnej stopy mieszkańca Wodzisławia Śląskiego w czwartek w Sądzie Rejonowym w Rybniku. O sprawie poinformowało od razu w mediach społecznościowych Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia. Wiadomo, że przychodząc do sądu, mężczyzna miał w kieszeni mały nóż - oddał go do depozytu ochronie sądu, podczas przechodzenia przez bramkę kontroli bezpieczeństwa.

Zobacz także

„Są trzy prawdy: świento prawda, tys prawda i prawda według Iustitii” – kpił na Twitterze wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, zaznaczając, że napastnik miał przy sobie tylko… nóż do obierania ziemniaków. „Tak sobie poszedł obrać ziemniaki w sądzie” – odpowiedziało Stowarzyszenie.

Jeszcze w czwartek Zbigniew Ziobro przekazał, że poleci swojemu zastępcy, prok. Krzysztofowi Sierakowi, objęcie nadzorem postępowania przygotowawczego ws. napaści, a prokuratura „będzie żądała najsurowszych konsekwencji”.

W piątek w tej sprawie śledztwo wszczęła Prokuratura Okręgowa w Gliwicach. Atak został wstępnie zakwalifikowany jako napaść na funkcjonariusza publicznego.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP