Zamknij

Burza po słowach Biedronia w Radiu ZET. Czarnecki żąda przeprosin

13.09.2019 16:58
Robert Biedroń w Radiu ZET
fot. Radio ZET

Europoseł PiS Ryszard Czarnecki zapowiada pozew wobec Roberta Biedronia, jeśli ten go nie przeprosi. Chodzi o dzisiejsze słowa lidera Wiosny w programie „Gość Radia ZET”. 

Robert Biedroń w piątkowej rozmowie z Beatą Lubecką powiedział, że Ryszard Czarnecki kłamie, oskarżając go o rozsyłanie maili do europosłów różnych frakcji z apelem o niegłosowanie na przedstawicieli PiSu. – To jakaś mania prześladowcza PiS. To jakieś kompletne bzdury. Ryszard Czarnecki, nie wiem, co bierze, ale nie powinien mówić takich rzeczy, bo to jest nieprawda – mówił Robert Biedroń.

To jest jakiś fejk rozpowiadany przez Ryszarda Czarneckiego. Uważam, że PiS nie ma moralnego prawa do tego, żeby zajmować wysokie stanowiska w instytucjach unijnych. Zrobię wszystko – podobnie jak frakcja, którą reprezentuję, ale i inne frakcje w PE – żeby ograniczać możliwość wpływu na decyzje podejmowane przez PiS, bo jest to ugrupowanie antydemokratyczne, podważające fundamenty UE, ale w tym przypadku drobnego szczegółu to nieprawda z jakimś mailem

zapewniał lider Wiosny w Radiu ZET

Na pytanie o to, czy Czarnecki kłamie, lider Wiosny odpowiedział wprost: "Tak, zdecydowanie kłamie. Oczywiście, ale to bez sensu, nie wiem po co on to robi".

Ryszard Czarnecki oburzony tymi słowami chce podjąć kroki prawne. Jako dowód przysłał do Radia ZET skan maila o treści: „Zalecamy, aby nie głosować na następujące nazwiska: Waszczykowski, Szydło, Krasnodębski, Czarnecki” podpisanego „Robert Biedroń”. 

Zobacz także

RadioZET.pl