Zamknij

Ryszard Czarnecki wyłudzał pieniądze z Europarlamentu?

30.07.2020 13:22
Ryszard Czarnecki
fot. YouTube: Ryszard Czarnecki

Ryszard Czarnecki z PiS pobierał nienależne zwroty kosztów podróży służbowych i diety z Parlamentu Europejskiego? Takie zarzuty stawia mu Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF). Akta sprawy zostały już przekazane polskiej prokuraturze.

Ryszard Czarnecki, europoseł PiS, miał pobierać nienależne zwroty kosztów podróży służbowych i diety z Parlamentu Europejskiego – podało OKO.press. Według ustaleń portalu raport ws. Czarneckiego trafił do Prokuratury Okręgowej w Zamościu w maju 2019 roku.

Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF) zlecił Parlamentowi Europejskiemu odzyskanie pieniędzy od europosła PiS. O jakie dokładnie kwoty chodzi? Tego nie wiadomo.

Ryszard Czarnecki wyłudzał pieniądze z Parlamentu Europejskiego?

Prokuratura Okręgowa w Zamościu potwierdza, że prowadzi postępowanie "w sprawie doprowadzenia Parlamentu Europejskiego do niekorzystnego rozporządzenia mieniem, przy składaniu wniosków o zwrot kosztów podróży służbowych przez jednego z europosłów".

Zobacz także

Portal Onet zwrócił się do Ryszarda Czarneckiego z prośbą o komentarz. Europoseł PiS powiedział jednak, że nie zna sprawy i nie wie nic o śledztwie prokuratury w Zamościu.

Zobacz także

Za takie przestępstwo może grozić od 6 miesięcy do nawet 8 lat więzienia.

RadioZET.pl/ Oko.press/ Onet